Tajné dary a nadácie: na čo utráca známy herec Keanu Reeves svoje rozprávkové sumy peňazí?

Keanu Reeves patrí k jedným z mála hercov, ktorých milujú všetci bez výnimky. Pár ikonických rolí, tragický osud a nekonečný zoznam dobrých skutkov – to všetko sa spája s týmto známym hercom.

Nedávno vyšlo najavo, že darcovstvo Keanu Reevesa je oveľa viac, než sme si mysleli…

V roku 1999 bola vydaná prvá časť kultového filmu „Matrix“, za ktorú Reeves dostal licenčné poplatky vo výške asi 45 miliónov dolárov. Tieto informácie boli vždy verejne dostupné.

Nikto však nevedel, čo herec s týmito peniazmi urobil. Podľa nečakane odhalených skutočností dal Keanu 70 % zo svojich honorárov do fondu na boj proti leukémii – približne 35 miliónov dolárov.

Do roku 1999 jeho mladšia sestra Kim bojovala s touto chorobou už osem rokov.

Herec urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby jej pomohol. Keanu dokonca predal svoj dom, aby sa presťahoval čo najbližšie ku Kim. Jeho úsilie sa vyplatilo, v roku 2001 jej ochorenie prešlo do remisie.

Potom však Keanu Reeves neprestal míňať peniaze na výskum zákerného nepriateľa.

Počas nasledujúcich dvadsiatich rokov herec neustále presúval sumy do rôznych nadácií a niekoľko dokonca sám vytvoril. Málokto však o tom vedel, pretože nadácie nenesú jeho meno a samotný herec o tom médiám nikdy nepovedal.

„Nechcem dať nadácii svoje meno, jednoducho nech si robí svoju prácu,” povedal Keanu novinárom.

Je zvláštne, že dvadsať rokov o tom nikto nevedel. Existujú stovky príbehov o tom, ako obdarúva filmové štáby, s ktorými spolupracuje, ako často pomáha rôznym charitatívnym nadáciám a často aj obyčajným ľuďom.

Až v roku 2020 sa Reevesovi podarilo vydražiť online rande so sebou, aby získal peniaze pre choré deti. Každému kaskadérovi vo filme John Wick 4 daroval pár drahých hodiniek. A každý, kto kedy pracoval s hercom, má niekoľko príbehov o jeho štedrosti.

Obrovský dar Keanu Reevesa zostal dvadsať rokov utajený. Je jasné vidieť, že sa so svojimi skutkami neoháňa. Na druhej strane, také hviezdy ako DiCaprio alebo Angelina Jolieová, prezentujú svoje činy tak, aby motivovali aj ostatných. A možno je podobný prístup efektívnejší.

Čo si o tom myslíte?

 

Zdroj: ofigenno.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tajné dary a nadácie: na čo utráca známy herec Keanu Reeves svoje rozprávkové sumy peňazí?”