Uprednostníte radšej psa alebo mačku pred dieťaťom? Pápež tvrdými slovami povedal, čo si o tom myslí

Pápež František pred pár dňami počas generálnej audiencie predniesol slová, ktoré vyvolali poriadnu búrku. Oslovil ľudí a tvrdil, že „otcovstvo a materstvo sú plnosťou ľudského života“.

„Mnohé páry, hoci nechcú mať deti, majú psov a mačky. Tieto zvieratá nahrádzajú deti, “ vysvetlil.

Verí, že ide o čisté sebectvo a doba, v ktorej dnes žijeme, je „vekom siroty“. Zdôraznil, že aj tie deti, ktoré majú oboch rodičov, sa cítia osamelé.

Pápež pre tých, ktorí nechcú mať deti

„Priviesť dieťa na svet nestačí a povedať, že sme jeho rodičia. Otcom a mamou sa nikto nerodí, ale stáva sa ním. A stáva sa mamou nielen preto, že porodí dieťa, ale preto, že zaň preberá zodpovednosť. Zakaždým, keď niekto prevezme zodpovednosť za život iného. “uviedol pápež.

Zároveň priznal, že jednou z „najdokonalejších foriem lásky“ bola adopcia. V detských domovoch čaká na milujúcich rodičov veľa úžasných detí.

Hlava cirkvi upozornila aj na demografickú krízu, s ktorou sa stretávame.

„Mnohé páry, hoci nechcú mať deti, majú psov a mačky. Tieto zvieratá nahrádzajú deti. Môže sa to zdať smiešne, ale je to realita. Nechuť k otcovstvu a materstvu nás zmenšuje, berie nám ľudskosť a má tiež deštruktívny vplyv na spoločnosť,“ hovorí František.

Verí, že tým, ktorí vedome odmietajú mať deti, „chýba niečo základné“. 

ZDROJ: CATHOLICNEWSAGENCY.COM, CNN

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Uprednostníte radšej psa alebo mačku pred dieťaťom? Pápež tvrdými slovami povedal, čo si o tom myslí”