Vedci vysvetlili, prečo ženy potrebujú viac spánku než muži. Dôvod vás zaskočí!

Páry medzi sebou často bojujú , kto potrebuje viac spánku, kto by mal vstať k plačúcemu dieťaťu alebo je povinný mať viac energie na domáce práce. Ako sa ukazuje, ženy potrebujú omnoho viac spánku než muži.

Dôvodom je zložitosť mozgu. Profesor Jim Hornie z Uniwerzity Loughborough v Anglicku sa vyjadril na túto tému.

„Pre ženy je zlý spánok spojený so stresom, väčšou nevraživosťou, depresiou a hnevom. Tieto pocity nie sú spojené s dĺžkou spánku u mužov. Ba čo viac, ženy potrebujú o 20 minút viac na zaspatie než muži.”

Čím viac mozog počas dňa používame, tým viac ho musíme zregenerovať a dopriať mu zaslúžený spánok. Ženy majú tendenciu robiť viac vecí naraz – a používajú väčšiu časť mozgu než muži. Muž, ktorý má zložitú prácu a je nútený robiť viac rozhodnutí, potrebuje dlhší spánok než priemerný človek, ale stále nie tak dlhý spánok ako potrebujú ženy.

Ideálne je spať 8 hodín. Jednému výskumu sa podrobilo 210 mužov a žien v strednom veku. Ukázalo sa, že ženy sú v dôsledku nedostatku spánku náchylnejšie na zdravotné problémy než muži.

V organizme žien, ktoré nemôžu zaspať do 30 minút a najmenej 2 razy do týždňa majú problém prespať celú noc, dochádza ku koncentrácií látok spôsobujúcich zápaly a k hromadeniu inzulínu-hormónu regulujúceho spracovanie glukózy. Nevyspaté ženy preto trpia výkyvmi nálad a depresiou.
Drahé ženy, doprajte si preto spánku koľko len potrebujete!

Zdroj: webniusy.com 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vedci vysvetlili, prečo ženy potrebujú viac spánku než muži. Dôvod vás zaskočí!”