2-ročný chlapec sa obesil na šnúre od rolety počas hry – mamička teraz varuje všetkých rodičov

Malé deti sú od prírody zvedavé a veľakrát si ani neuvedomujú niektoré nebezpečenstvá, ktoré sa skrývajú za ich činmi, ako je vkladanie drobných predmetov do úst alebo zatúlanie sa bez povšimnutia. Preto musia byť rodičia mimoriadne opatrní, kým si ich ratolesti neuvedomia dôsledky svojich činov.

2-ročný chlapec z Cornwallu v Spojenom kráľovstve, menom Cobie Grimshaw, prišiel o život po tom, čo sa hral na pohovke v blízkosti šnúry od žalúzií, ktoré neboli pripevnené k stene.

Keď chlapcova matka, 26-ročná Lauren Grimshaw, išla skontrolovať svojho syna, ktorý bol sám len veľmi krátky čas, videla ho stáť na pohovke, pričom bol otočený chrbtom. Ale keď sa priblížila, všimla si, že šnúru má omotanú okolo krku.

V rozhovore pre Mirror o tragickej udalosti matka so zlomeným srdcom uviedla. „Okamžite som ho odmotala zo šnúry tak, že som ho zdvihla a potom som mu ju odstránila z krku, pričom som kričala na mamu a Toma, môjho partnera.“

Steven Humphries, jeden z Laureniných susedov a bývalý dobrovoľník v ambulancii St. John’s Ambulance, počul výkriky a vbehol do domu. Počas čakania na príchod sanitky, podal chlapcovi prvú pomoc. Steven sa pýtal, ako dlho bol chlapec osamote, po odpovedi iba dodal. „To bolo veľmi dlho,“ potom, čo stará mama povedala 5 až 10 minút.

Krátko nato dorazila letecká záchranka a odviezla Cobieho spolu s Lauren do Derrifordskej nemocnice v Plymouthe v štáte Devon a potom ho previezli do špecializovanej nemocnice v Bristole. Žiaľ, bez kyslíka dlhšie ako 10 minút spôsobilo, že Cobieho mozog už nebol schopný ďalej fungovať. Nasadili mu ventilátor, ale tri dni po nehode, Cobie zomrel.

Cobie bolo Laurenino jediné dieťa. Opísala ho ako chlapca, ktorého milovali všetci. Koroner potvrdil, že príčinou smrti bolo globálne poranenie mozgu v dôsledku zadusenia.„Dnes ráno robil to, čo robia dvojroční chlapci, no tragicky sa pri vyliezaní na operadlo pohovky zamotal do šnúr, ktoré neboli pripevnené k stene, a náhodou sa do nich zachytil a uškrtil sa.“

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “2-ročný chlapec sa obesil na šnúre od rolety počas hry – mamička teraz varuje všetkých rodičov”