Minister poľnohospodárstva varuje pred poľskými potravinami! Mnohé nevyhovujú slovenským normám

Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita, Jarmila Halgašová, tvrdí, že v Poľsku zlyháva systém kontrolovania potravín. Do pozornosti dáva samotné vyhlásenie Najvyššieho kontrolného úradu v Poľsku.

„Najvyšší kontrolný úrad skonštatoval, že poľské potraviny sú najnebezpečnejšie v rámci celej Európskej únie. Slovenska sa to dotýka, lebo Poľsko je druhý najväčší dodávateľ potravín do Slovenska,“ povedala Halgašová. Ďalej tvrdí, výsledky veterinárnych kontrol  často dokazujú porušenie mikrobiologických noriem.

„Hygiena výroby a spracovanie potravín, možno aj transportu, pretože sa tam potvrdzovala bakteriálna kontaminácia, hlavne salmonela, kampylobakter a listéria,“ pomenoval problémy ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR Jozef Bíreš.

Na Slovensku najčastejšie konzumujeme mäso a mäsové výrobky, mlieko a mliečne výrobkpy, ale aj zeleninu a ovocie. Práve hydinové mäso, je však na tom, z hľadiska kvality, najhoršie. Minister poľnohospodárstva Samuel Vlčan občanov preto pred nákupom varuje, a ľudí vyzýva, aby si jeho nákup dobre premysleli.

zdroj: spravy.rtvs.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Minister poľnohospodárstva varuje pred poľskými potravinami! Mnohé nevyhovujú slovenským normám”