Nádej na svetlejšiu budúcnosť! Lengvarský chce do konca marca zrušiť takmer všetky opatrenia!

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, prezradil, že život na Slovensku by sa mohol vrátiť do bežných koľají už koncom marca. Konzílium, za účasti Eduarda Hegera, o tomto návrhu rokovalo v stredu (9.2) ráno.

„Absolvovali sme včera konzílium aj za účasti premiéra, hovorili sme spolu o situácii po odznení vlny omikronu a prvom nástrele opatrení s tým, že v princípe by sme koncom marca mohli byť v režime, ktorý by umožňoval bežný život občanom,“ hovorí Lengvarský.

Heger uviedol, že o nádejnom zrušovaní všetkých covid-opatrení sa bude rokovať až po poklese počtu nakazených. Respirátory, však, podľa všetkého, budú na určitých miestach povinné aj naďalej.

„Upustili by sme od všetkých opatrení, uvoľnili by sme prevádzky pre všetkých ľudí. Prevádzky by sme uvoľnili pre všetkých ľudí. Posledná vec, ktorou budeme disponovať, bude nosenie respirátora,“  uviedol Heger.

Predpokladá sa, že vlna omikronu, by mohla vyvrcholiť v nasledujúcich dňoch, presné dátumy však zatiaľ určené nie sú. Rokovania, budú pokračovať aj v stredu.

zdroj: spravy.rtvs.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nádej na svetlejšiu budúcnosť! Lengvarský chce do konca marca zrušiť takmer všetky opatrenia!”