Nebojácna Ukrajinka napochodovala k ruskému vojakovi: „Dajte do vrecka slnečnicové semienka, nech z nich vyrastú kvety, keď zomriete!“

Ukrajinská žena je po celom svete uznávaná za jej statočnosť po tom, čo sa postavila pred  ťažko ozbrojeného ruského vojaka  a ponúkla mu slnečnicové semienka, z ktorých majú po jeho smrti rozkvitnúť kvety.

Odvážna Ukrajinka na kamere viditeľne vyjadruje svoje rozhorčenie z Ruskej invázie, kvôli ktorej prišlo o život už viac ako 140 Ukrajincov.

Žena na videu sa vojakov pýta „Kto ste?“, na čo vojak stojaci na ulici hovorí: „Máme tu cvičenie. Choďte prosím touto cestou.“

Po otázke, či sú Rusi, povedala: „Tak čo tu do riti robíte?“

Keď sa ju vojaci snažili upokojiť, rozzúrená žena povedala: „Ste okupanti, ste fašisti! Čo do riti robíte na našej zemi so všetkými týmito zbraňami?“

„Vezmite si tieto semienka a dajte si ich do vreciek, aby z nich aspoň vyrástli slnečnice, keď tu všetci zomriete!“ povedala.

Naďalej mu ponúkala semienka slnečnice, ktorá je národným kvetom Ukrajiny.

 

Video zdieľala online nezávislá mediálna charitatívna organizácia Internews Ukraine so sídlom v Kyjeve. Video má už viac ako 2 milióny pozretí a rozpútalo tisícky emotívnych komentárov.

„Nadchádzajúce dni a noci na #Ukrajine budú pravdepodobne dlhé a ťažké. Ale s duchom, aký ukazuje táto žena, #Putin ľahko zistí, že si odhryzol oveľa viac, než dokáže zjesť. #SlnečniceDoVrecka, aby z ich hrobov vyrástli kvety!“ povedal užívateľ Twitteru.

„Som jediný, kto to číta znova a znova a zakaždým má zimomriavky?“ napísal Chris Taylor, ďalší používateľ Twitteru.

zdroj: newsroom.gy

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Nebojácna Ukrajinka napochodovala k ruskému vojakovi: „Dajte do vrecka slnečnicové semienka, nech z nich vyrastú kvety, keď zomriete!“”