Rodičia pozor! Za krúžky vašich detí vám štát zaplatí až 730 eur

Minister financií Igor Matovič navrhol, aby štát pomáhal rodičom 6 až 18-ročných detí v rozvíjaní ich pohybových a umeleckých aktivít.

Vďaka jeho návrhu si od roku 2023 prilepšia rodičia detí až o 730 eur ročne. Rodičia detí navštevujúcich športový alebo umelecký krúžok si tak trochu uľavia.

Štát pre nich vyčlenil až 600 miliónov eur ročne. Príspevky pre všetkých rodičov budú dostupné až v roku 2023, no v štyroch slovenských mestách sa spustí pilotná verzia tohto programu už tento rok.

Nevyriešený ostáva spôsob prideľovania týchto finančných prostriedkov, no je pravdepodobné, že príspevky budú vyplácané priamo rodičom.

Rodiča ich následne môžu využiť na športové alebo umelecké krúžky detí, na vstup do divadla, do galérie či múzea. Financie bude možné využiť aj na doučovanie.

Príspevky sú primárne určené na rozvoj detí, ktoré pochádzajú z chudobnejších rodín. Rada mládeže však upozorňuje, že nie je isté, že práve táto skupina využije peniaze na to, na čo sú určené.

Zdroj: babskeveci.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia pozor! Za krúžky vašich detí vám štát zaplatí až 730 eur”