Starší pár, ktorý sa v mladom veku rozviedol, sa znovu zosobášil priamo v nemocnici

Nemocnica nie je miestom, ktoré by si väčšina ľudí zvolila na svoju svadbu, ale pre Patriciu a Eddieho záležalo len na tom, aby boli spolu, najmä po všetkých tých rokoch, ktoré strávili v odlúčení. V čase obradu mali obaja vyše 70 rokov, no zosobášili sa druhýkrát: ich prvá svadba sa konala ešte v 70. rokoch minulého storočia.

„Boli sme mladí a hlúpi,“ hovorí Patricia so smiechom. „Rozviedli sme sa po roku, ale zostávali sme v kontakte.“ Za ten čas sa stihli opäť zosobášiť a založiť si rodiny. Nemohli sa však ubrániť otázke, či by to niekedy mali jedného dňa skúsiť znova.

Asi pred 5 rokmi sa Patricia rozhodla poslať Eddiemu narodeninovú správu, ktorá znela: „Všetko najlepšie k narodeninám môjmu milovanému exmanželovi.“ Táto správa stačila na to, aby sa ich vzťah vrátil do správnych koľají.

On v tom čase žil v Kalifornii, ona v Las Vegas. Ale keď bol Eddie na ceste na východné pobrežie navštíviť svojho syna, rozhodol sa u nej zastaviť, aby sa mohli navečerať… a zvyšok je ako z rozprávky.

Krátko nato sa dali oficiálne opäť dokopy a začali bývať v dome, ktorý si kúpili v Las Vegas. „Nikdy sme skutočne neuvažovali o tom, že by sme sa opäť zosobášili,“ hovorí Patricia.

Všetko sa ale začalo meniť, keď v októbri 2021 po 5 rokoch spoločného šťastného života Eddiemu diagnostikovali rakovinu. Aby toho nebolo málo, pre zápal pľúc v dôsledku koronavírusu skončil aj na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Patricia ho nemohla navštíviť, ale čas strávený oddelene im obom ukázal, ako veľa pre seba znamenajú. Preto sa Eddie rozhodol čo najskôr požiadať Patriciu o ruku – v nemocnici jej napísal list, či by sa mohli vziať priamo tam.

Nemocnica Mountain View vyšla zaľúbencom v ústrety a napriek prísnym pravidlám schválila osobnú návštevu Patrície a ich minisvadbu priamo v nemocnici.

Obrad bol krátky a Patrícia musela odísť krátko po tom, čo povedala áno, no tento výnimočný moment pre nich znamenal všetko. Aj napriek všetkým okolnostiam sa im podarilo svadbu trochu ozdobiť a nevesta držala v rukách nádhernú kyticu kvetov.

„Dúfame, že tento deň bol pre Eddieho a Patriciu nezabudnuteľný,“ povedal riaditeľ nemocnice. „Toto je ďalší príklad toho, že láska je dôležitejšia ako čokoľvek na svete a že aj v ťažkých časoch sa nájde miesto pre radostné chvíle.“

Eddie, žiaľ, zomrel o dva dni neskôr… No vďaka ich svadbe mohol odísť s pokojom v duši a rozlúčiť sa so svojou milovanou manželkou a rodinou.

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Starší pár, ktorý sa v mladom veku rozviedol, sa znovu zosobášil priamo v nemocnici”