Čaputová vs. Blaha: Okresný súd poslancovi zakázal šíriť klamstvá!

Poslancovi Národnej Rady SR, Ľubošovi Blahovi, okresný súd v Bratislave nariadil prestať šíriť lži o prezidentke. Informovala o tom samotná hlava štátu, ktorá na kontroverzného poslanca podala trestné oznámenie.

„Vyplýva to z rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I., ktorý mu neodkladne nariadil zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že som vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, alebo že som ovládaná Spojenými štátmi. Zároveň mu súd nariadil do 3 dní od doručenia rozhodnutia, odstrániť tieto tvrdenia zo svojich statusov.“  hovorí prezidentka Čaputová.

Súd totiž dospel k záveru, že poslanec cielene šíril hanlivé obvinenia, ktorými sa snažil o vyvolanie nepriaznivých emócií u svojich prívržencov, voči prezidentke. Podľa rozhodnutia súdu sa nejedná a porušenie práva na slobodu prejavu, pretože v jeho prejave absentuje vecná, racionálna argumentácia, prípadne akákoľvek snaha o vysvetlenie a preukázanie tvrdených skutočností.

Blaha prezidentku niekoľko krát označil za  “Lady Pentagon“ pričom narážal na spoluprácu so Spojenými Štátmi a v jeho obvinenia sa často niesli vo výhražnom tóne.

zdroj: instagram.com

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čaputová vs. Blaha: Okresný súd poslancovi zakázal šíriť klamstvá!”