Dievčatko, ktoré sa narodilo s podivnou hrčkou na krku. Čo ju spôsobuje?

Radosť z privítania bábätka sa neraz spája aj s istou dávkou strachu, či bude všetko v poriadku.

Keď 21-ročná Paige Franks porodila dcérku Milu, všimla si, ako má na krku zvláštnu hrčku. Mladú mamičku to patrične vystrašilo. Bez ohľadu na to, ako veľmi chcela veriť, že to nie je nič vážne, posadla ju myšlienka, že by mohlo ísť o rakovinu. 

„Myslela som si, že má rakovinu. Vidíte hrčku a začnete sa zamýšľať. Bola som zničená. Prvých pár týždňov som si myslela, že zomrie. Bolo to naozaj strašné.“

Úľava prišla po tom, čo jej lekári povedali, že nie je nič, čoho by sa mala obávať. Hrčka, ktorá už narástla do veľkosti tenisovej loptičky, bola v skutočnosti materským znamienkom.

Paige o takom materskom znamienku nikdy predtým nepočula ani ho nevidela.

Podľa lekárov mala Mila vrodený hemangióm, ktorý je výsledkom zamotaných krvných ciev, ktoré rastú pod kožou dieťaťa.

Paige sa však chcela uistiť, že všetko bude v poriadku, a tak dávala na dcéru mimoriadny pozor. Bála sa, že tí, ktorí by sa jej chceli dotknúť či vziať ju na ruky, môžu hrčku poškodiť. Preto sa rozhodla, že hrčku bude baliť do vaty.  

Počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov sa hrčka začala zmenšovať, až kým úplne nezmizla.  

Šťastie že sa nakoniec priklonilo na ich stranu a nám nezostáva nič iné, ako im zaželať veľa zdravia.

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko, ktoré sa narodilo s podivnou hrčkou na krku. Čo ju spôsobuje?”