Dvojičky s Downovým syndrómom inšpirujú celý svet svojou láskou. Toto sme pre ne urobili, hovorí mama

Ak ste rodič, potom viete, ako si predstavujete dokonalosť, ktorú budú mať vaše deti. Predstavte si, že by vaše dieťa malo Downov syndróm.

Julie a Dan McConnelovci majú dvojčatá s Downovým syndrómom, ale to nezabránilo tomu, aby spolu vytvorili milujúcu a podporujúcu rodinu.

Rozhodli sa prijať zdravotný svojich synov a pracujú na boji proti stigme voči tomuto ochoreniu. Výchova jedného, ​​nieto dvoch detí s Downovým syndrómom je podľa nich výzvou, no zároveň je to veľký dar.

Charles a Milo

Julie a jej manžel Dan nevedeli, kam sa obrátiť, keď sa dozvedeli, že ich dvojčatá majú Downov syndróm. Našťastie sociálne médiá im poskytli informácie a podporu, ktorú hľadali.

Julie pôvodne založila profil na Facebooku pre dvojčatá ešte predtým, ako sa narodili, aby priebežne informovala o živote ich rodinu a priateľov. Ako však čas plynul a stránka dvojčiat nadobudla zmysluplnejší účel.

Julie: „Chcela som, aby to bolo skôr zdieľanie typu ‚Toto je náš život; a toto je naozaj to, aké je to vychovávať a mať doma dvojičky s Downovým syndrómom.‘ Pretože toto som chcela vedieť, keď som počula tú diagnózu. Nechcem každý deň vidieť len dúhy, motýle a zázraky.“

Podľa rodičov sú ich deti vysmiate. Práve prostredníctvom ich stránky sa rodičia snažili vzdelávať na internete o Downovom syndróme, ako aj o spôsobe, ako poskytnúť podporu rodičom, ktorí čelia rovnakým problémom pri výchove dieťaťa s touto diagnózou.

McConnelovci majú aj ďalšie štyri deti, vrátane staršej sestry a brata. V skutočnosti si dvojičky so staršou sestrou tak rozumejú, že je pre nich takmer ako druhá mama. A zatiaľ čo sa dvojčatá s pribúdajúcim vekom vyvíjali iným tempom, Milo nakoniec dobehol svojho brata Charlieho.

Čo sa týka Charlieho a Mila, sú ako dva hrášky v struku a s pribúdajúcim vekom robia všetko spolu. Ich rodičia majú pocit, že vyhrali v lotérii a tvrdia, že narodenie ich dvojčiat bol okamihom, ktorý zmenil život. A hoci to môže byť spočiatku desivé, vzdelanie je najlepším krokom, ktorý môžu rodičia urobiť, aby sa naučili vychovávať dieťa s Downovým syndrómom.

 

Zdroj: shareably.net

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dvojičky s Downovým syndrómom inšpirujú celý svet svojou láskou. Toto sme pre ne urobili, hovorí mama”