„Keď sme u nás prichýlili starú babičku, nevedeli sme si predstaviť, aký zázrak sa stane!“

„S manželom máme vlastnú firmu, syn má desať rokov, žiaľ, pohybuje sa výhradne iba na invalidnom vozíku.

Je to silný chlapec a lekári mu dávajú šancu na uzdravenie, potrebuje neustálu starostlivosť, no my s manželom pracujeme a nemôžeme byť stále pri ňom.

Preto sme sa rozhodli prijať opatrovateľku a už viac ako mesiac hľadáme vhodného kandidáta, no nikto nám nevyhovoval. Žili sme v hojnosti, v dvojposchodovom dome sme vždy udržiavali čistotu a hľadali človeka, ktorý by pomohol nielen so synom, ale aj s domácimi prácami.

Áno, chvíľu sme požiadali našu príbuznú, ​​aby sa o syna postarala, kým sme boli v práci, ale nevydržalo to dlho. Jedného dňa, keď sme sa vracali z práce, videli sme na autobusovej zastávke neďaleko domu staršiu pani.

Na ulici bola metelica a ona tam sedela v mraze. Vystúpili sme z auta a uvideli sme, že žena má slzy v očiach.

grayscale photography of woman standing                          unsplash

– Dobrý deň. Posledný autobus už odišiel, darmo tu sedíte, veď umrznete, – povedal muž.

– Synu, nečakám na autobus, len nemám kam ísť… Dcéra ma vyhodila z domu a najstarší syn išiel do práce, jeho žena ma nemá rada a nechce ma ani vidieť. Už na nič nečakám, len sedím a rozmýšľam, či si zaslúžim tento prístup mojich detí.

S manželom sme sa na seba pozreli a v tichosti sme sa rozhodli, že neznámu ženu vezmeme k nám, z nejakého dôvodu v nás jej pohľad vzbudzoval dôveru.

– Pozývame vás k nám domov, máme tam veľa miesta, a práve hľadáme opatrovateľku pre syna, je na invalidnom vozíku, potrebuje starostlivosť a vy by ste nám mohli pomôcť aj v domácnosti, – povedala som.

Babička sa na nás pozrela milým pohľadom a predstavila sa ako Nina.

Cestou domov povedala, že vychovala dve deti a postavila ich na nohy. Staršia dcéra sa skoro vydala a porodila tri vnúčatá, jej manžel svoju svokru nikdy nemiloval a vždy sa kvôli nej s manželkou hádal.

Syn si našiel ženu, ktorá sa okamžite stala hlavou rodiny, nemala rada manželovu matku a nedovolila mu s ňou komunikovať.

Posledný rok bol pre dôchodkyňu ťažký, pretože sa presťahovala k dcére a jej manžel svoju ženu urážal. Ráno to už stará žena nevydržala, keď ju dcéra so zaťom začali obviňovať zo všetkých problémov, vyhodili ju z domu.

Bolo mi jej ľúto, pretože som videla, že má dobré srdce. Náš syn si s ňou hneď porozumel. Kedysi pracovala ako učiteľka matematiky, takže poznala prístup k deťom.

Dali sme jej priestrannú izbu a platili sme jej mesačný plat za starostlivosť o syna a domáce práce.

Do roka stala plnohodnotným členom našej rodiny; syn ju volal babka, chodili spolu vonku, brávala ho na krúžky.

Boli sme milo prekvapení, keď sa náš syn postavil na nohy, určite aj vďaka tomu, že sa mu každý deň venovala a motivovala ho.

Od nášho prvého stretnutia uplynuli dva roky; Deti starej mamy Niny k nám niekoľkokrát prišli, aby sa jej ospravedlnili. Odpustila im, ale nechcela sa vrátiť s tým, že teraz sme jej rodinou my.“

Zdroj: vrutmilife.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Keď sme u nás prichýlili starú babičku, nevedeli sme si predstaviť, aký zázrak sa stane!“”