Monika Beňová zvažuje odchod zo Smeru SD! Dôvodom je Ficova možná spolupráca s touto stranou

Jedna zo zakladajúcich členiek politickej strany Smer SD a europoslankyňa Monika Beňová, sa vyjadrila k Ficovej inklinácii k extrémistom. Na sociálnu Presunúť do košasieť Facebook uverejnila príspevok, v ktorom všetkým objasnila, že s Ficom, v žiadnom prípade nesúhlasí.

„…tento status píšem pre členov Smer Sd a aj pre vás, ktorí ma sledujete. Som úplne zásadne proti akýmkoľvek čo len NÁZNAKOM o spolupráci či o nevylúčení spolupráce s M. Uhríkom a so “stranou” Republika.“ hovorí na Facebooku.

Extrémistická strana Republika a Smer už spolu viac-krát zdieľali názory či vyhlásenia, no Beňová tvrdí, že v prípade vyhrotenia situácie si radšej nájde iné pôsobisko.

„Je to pre mňa osobne NO GO. Verím že aj pre Smer SD a jeho členov. Ak nie, ja zo strany odídem. Náznaky akejkoľvek “spolupráce” sú pre mňa osobne neakceptovateľné. V žiadnej podobe.“

V príspevku sa vyjadrila aj k incidentu z rokovania Európskeho parlamentu, na ktorom sa odídenec z extrémistickej ĽSNS Milan Uhrík správal nedôstojne a počas prejavu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskyjeho, pozeral do mobilu. Vzápätí pridal príspevok, v ktorom nazval eurokomisárov fanatikmi.

„Rovnako tak som jednoznačne na strane Ukrajiny. Nie je to konflikt USA a RF. Je to útok na Ukrajinu zo strany Putina a jeho blízkych spolupracovníkov. Som si istá, že väčšina Rusov to tak rovnako vníma.“ tvrdí Beňová.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Monika Beňová (@monicabenova)

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Monika Beňová zvažuje odchod zo Smeru SD! Dôvodom je Ficova možná spolupráca s touto stranou”