Odpusť mi, že som ťa nedokázal ochrániť! Zdrvenému mužovi zabili Rusi ženu a deti (†9 a †18)

Taťána Perebeynoso (43) a jej deti boli medzi Ukrajincami, ktorí sa snažili opustiť mesto Irpin na predmestí Kyjeva, keď sa celá oblasť dostala pod paľbu ruských mínometov. Snímky jej tela ležiaceho na ceste vedľa jej detí Alisy ( †9) a Nikity (†18) šokovali celý svet a ukázali zverskosť ruských vojsk, ktoré bez okolkov ostreľujú civilné ciele.

Pred vojnou utekali už raz Jej zdrvený manžel Sergej napísal na Facebook správu: „Prepáčte, neochránil som vás.“ Rodina sa pritom podľa denníka Daily Mirror do Irpinu presťahovala zo svojho rodného Donecka, aby unikla vojne v roku 2014 medzi ukrajinskými silami a ruskými separatistami.

Presťahovali sa do hlavného mesta Ukrajiny a rozhodli sa ubytovať sa v Irpine na predmestí Kyjeva. Taťána následne nastúpila do zamestnania v SE Ranking, kde sa stala manažérkou účtovného oddelenia a ostatní pracovníci ju „zbožňovali“.

Po ruskej invázii sa ona a jej deti rozhodli evakuovať, pretože Taťána sa potrebovala postarať o svoju matku. Prešli most s rodinným priateľom, ktorý im pomáhal odísť, keď sa dostali na odkrytú ulicu, kde ich zasiahlo ruské ostreľovanie, hoci išlo o evakuačnú cestu a humanitárny koridor.

Ďalší, kto vzdal hold svojej „veľkej sestre“, bola kolegyňa z práce Elena Karpova. „Prinútila ľudí k úsmevu, kedykoľvek prehovorila,“ povedala. „Bystrá, vtipná, odhodlaná. Bola ako veľká sestra celému nášmu tímu…

nikdy nezabudneme a nikdy neodpustíme,“ napísala. Spoločnosť, kde Taťána pracovala, tiež napísala na Facebook správu, kde hovorila o „bolesti“ a „smútku“ spôsobenej jej smrťou.

„Sme zdrvení, že včera bola naša drahá kolegyňa a priateľka Tatiana Perebeynoso,  zabitá spolu so svojimi dvoma deťmi ruským mínometným delostrelectvom.

Neexistujú žiadne slová, ktoré by popísali náš smútok alebo napravili našu bolesť. Pre nás je kľúčové, aby Táňa a jej deti Alisa a Nikita nezostali len štatistikami.

Jej rodina sa stala obeťou nevyprovokovanej paľby na civilistov, ktorá je zločinom proti ľudskosti. Ruská armáda sú zločinci a mali by byť zastavení. Naše srdcia sú zlomené. Modlíme sa za všetkých Ukrajincov, ktorí bojujú za svoje právo na existenciu.“

Jej manžel Sergej zverejnil na Facebooku fotografie svojej rodiny a napísal, že Rusi ich „všetky vzali“. „ Táňa to nezvládla. Na čo to všetko je? Čo bude ďalej? Som na ceste, musím ťa naposledy vidieť. Prepáč, neochránil som ťa,“ napísal zdrvený manžel.

Neskôr tiež vystopoval psy svojej rodiny, ktoré niesla zabitá rodina v prepravke, pričom jeden musel byť utratený a druhému veterinár amputoval nohu. O mŕtvom psovi napísal: “ Bohužiaľ môj dobrý kamarát teraz odletel za nimi .“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odpusť mi, že som ťa nedokázal ochrániť! Zdrvenému mužovi zabili Rusi ženu a deti (†9 a †18)”