Pes sa naučil ako zastaviť záchvat iného psa. Táto nahrávka vás šokuje

Nie všetci ľudia vedia, že aj naši štvornohí chlpáči môžu trpieť na podobné choroby ako my ľudia. Aj pes môže dokonca trpieť epilepsiou. Je dôsledkom zmien v mozgu zvieraťa.

Zlatý retriever Laker sa s touto chorobou musí potýkať každý deň. Záchvaty sa u Lakera prejavili už 6 mesiacov po narodení. Hoci užíva špeciálne veterinárne lieky, záchvat sa môže aj tak dostaviť. Zmierniť ho pomáhajú tabletky aj kvapky. V čase krízy Lakerovi pomáha aj jeho verný priateľ Roxy.

Je to pes plemena Catahoula Leopard Dog. Roxy nikdy Lakera neopúšťa. Vždy kontroluje jeho stav a ak sa náhodou dostaví epileptický záchvat, priskočí k nemu a tlačí ho na podlahu aby to čo najskôr prešlo.

Majitelia týchto štvornohých zvieratiek nakrútili video, na ktorom je táto záchranná akcia zvečnená. Roxy nikdy neučili ako pomôcť, ona veľmi dobre vie, čo jej priateľ potrebuje. Inteligencia psov je neskutočná. Presvedčte sa o tom sami.

Zdroj: webniusy.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pes sa naučil ako zastaviť záchvat iného psa. Táto nahrávka vás šokuje”