Pozrite sa, ako vyzerá malý domček vo vnútri. Dokonca ho postavíte len za jeden deň

Topol-27 je modulárny dom opláštený čiernym exteriérom, ktorý poskytuje útulné útočisko pred divokou prírodou.

Moskovská spoločnosť Bio Architects, ktorá sa pripojila k hnutiu malých domov, dokončila prácu na Topol-27, prefabrikovanom, modulárnom malom dome navrhnutom tak, aby ho „klient vyzdvihol zo skladu, nainštaloval a v ten istý deň bol pripravený na bývanie“. Topol-27, pozostáva z piatich funkčných oblastí. S cieľom maximalizovať dostupný obytný priestor Bio Architects vypĺňa Topol-27 spálňou, kuchyňou, obývacou izbou, kúpeľňou a šatňou.

Prefabrikovaný stavebný proces spoločnosti Bio Architect, postavený úplne mimo staveniska, znižuje spotrebu energie, ktorá je inak potrebná na prepravu a manipuláciu so stavebným materiálom.

Po preprave na konečné miesto bol dom umiestnený na nadzemnom kovovom ráme, ktorý dodáva domu vznešenú príťažlivosť.

Pri vstupe cez predné dvere, privíta obyvateľov domu kuchyňa a jedálenský kút, ktorý plynule prechádza do samostatného priestoru na spanie. Na druhom konci domu, sa nachádza kúpeľňa a šatňa, ktorá obsahujú všetko vybavenie potrebné pre pohodlné bývanie.

V dome dodáva tlmená sivá podlaha útulnosť a trvácnosť domova vďaka hypoalergénnemu materiálu Forbo Flotex, ktorý je odolný voči opotrebovaniu. Rozšírené sklenené okná prelomia bariéru medzi masívnymi dubovými stenami a exteriérom po obvode domu. Najväčšie okno domu, vyvrcholí päťuholníkovým oknom, ktoré lemuje posteľ a nahrádza celú stenu.

Okrem environmentálnych výhod výstavby prefabrikovaného domu je Topol-27 vyrobený z ekologických a odolných materiálov vhodných na každodenné používanie.

Masívny dub a prírodná dubová dyha pokrývajú exteriér Topol-27 a čierny kovový plášť dodáva malému domu zvonku elegantný profil.

Stavba domu bola postavená úplne mimo budovy a zahŕňala priestrannú vonkajšiu terasu, ktorá ponúka výhľad na okolitú krajinu.

Zatiaľ čo exteriér ponúka robustné pozadie pre Topol-27, interiér domu zahŕňa zariadenie, ktoré je vyrobené zo sofistikovaných, kvalitných materiálov, ktoré poskytujú pohodlný oddych od divokého terénu.

V dome sa nachádza krb, ktorý vykuruje celý dom a poskytuje vykurovacie zariadenie na varenie.

Pracovné dosky z čierneho mramoru dodávajú domovu atmosféru sofistikovanosti. Hlavná spálňa Topol-27 je o funkcii, odolnosti a pohodlí vybavená dostupnými elektrickými zásuvkami priamo pri stene okna.

Zdroj
Zdroj foto: Bio Architects

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pozrite sa, ako vyzerá malý domček vo vnútri. Dokonca ho postavíte len za jeden deň”