Takto vyzerala najškaredšia princezná v histórií. Túto tvár s fúzikmi si určite zapamätáš.

Keď sa povie princezná, každý si predstaví nádhernú členku kráľovskej rodiny. Krásna pleť, upravené vlasy, drahá bižutéria a úchvatná garderóba. Taká by chcela byť každá z nás. História ale dokazuje, že z tohto štandardu predsa len existujú výnimky. Modrá krv rozhodne negarantuje krásu. Táto princezná je toho príkladom.

Zahra Khanom Tadj es-Saltaneh je záhadnou postavou a málo známou osobnosťou v dejinách ľudstva. Nie je na tom nič zvláštne, keďže sa narodila pred 130 rokmi a bola dcérou perzkého kráľa (dnešný Irán). Ak si na ňu niekto spomenie, tak rozhodne pre jej vzhľad. Táto princezná je považovaná za jednu z najškaredších princezien v histórií a zároveň aj za jednu z najžiadanejších.

Narodila sa v 1883 ako dcéra perzkého kráľa Nassera al-Din Shah Qajar. Patrila do dynastie Kadžar. Vydala sa za Amira Husseina Khan Shoja-al Saltaneh a porodila mu 2 dcérky a 2 synov. Manželstvo však nevydržalo. Zomrela v roku 1936 ako rozvedená. Bola spisovateľkou, maliarkou, intelektuálkou a spoločenskou aktivistkou. Bojovala za práva žien. Búrila sa proti noseniu hidžábu a ako jedna z prvých obyvateliek Perzie začala zviditeľňovať západnú módu.

Špeciálnu pozornosť si zaslúži aj jej milostný život. Hoci na prvý pohľad neoplývala krásou, Zahra sa tešila pozornosti mužov a mnohí ju považovali za dokonalú ženu. Legenda hovorí, že sa o jej blaho staralo až 140 nápadníkov. A až 13 z nich malo spáchať samovraždu, keď princeznú  viac nepriťahovali.

Princezná zomrela zaľúbená do Arefa Ghazviniho, slávneho perzkého básnika, pre ktorého bola múzou.

Zdroj papilot.pl

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto vyzerala najškaredšia princezná v histórií. Túto tvár s fúzikmi si určite zapamätáš.”