Za extrémistický symbol „Z“ vás možno budú stíhať už aj na Slovensku. Podľa SaS by to malo byť trestne stíhané

Strana SaS chce za používanie extrémistického symbolu „Z“ Slovákov trestne stíhať.Trestné stíhanie má prebiehať podľa Trestného zákona, podľa ktorého môže byť písmeno „Z“ považované za symbol zobrazujúci a podporujúci vojnu.

Poslanec Miroslav Žiak (SaS), v spolupráci s kolegami zo strany Sloboda a solidarita, vyzýva prokuratúru a orgány činné v trestnom konaní, aby posúdili extrémizmus spojený s používaním a propagovaním tohto symbolu.

Podľa poslanca je jeho propagácia jasnou podporou ruskej agresie. Sloboda a solidarita tvrdí, že používanie symbolu, ktorý sa nachádza na tankoch ruskej armády, je rozširovaním extrémistického materiálu, ktorý zobrazuje vojnu, neľudské zaobchádzanie a potláčanie základných ľudských práv a slobôd.

Žiak upozorňuje, že v prípadé dokázania viny bude páchateľom hroziť odňatie slobody až na dva roky.

Poslanec vyzýva: „Každý, kto šíri tento symbol, sa podľa nás dopúšťa trestného činu, pretože obhajuje a podceňuje nenávisť a násilie.

Extrémistický materiál je aj v Trestnom zákone zadefinovaný ako ten, ktorý ospravedlňuje, schvaľuje, popiera alebo hrubo zľahčuje genocídu, zločiny proti mieru či zločiny proti ľudskosti alebo vojnové zločiny.

Považujem za nesmierne dôležité, aby prokuratúra začala okamžite konať.“

Zdroj: emefka.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Za extrémistický symbol „Z“ vás možno budú stíhať už aj na Slovensku. Podľa SaS by to malo byť trestne stíhané”