Zuzana Čaputová sa vyjadrila k dôležitej veci. TOTO SÚ JEJ SLOVÁ

Prezidentka Zuzana Čaputová, sa na sociálnej sieti Instagram vyjadrila k Dňu učiteľov. V príspevku upozorňuje na dôležitosť správneho spôsobu vzdelávania, no taktiež aj na prehliadanie školstva a pedagogiky v spoločnosti.

„Žiaka či študenta formujú nielen poznatky, ale aj to, či má dobrých učiteľov,“ hovorí prezidentka.

Ďalej takisto spomína na online vyučovanie, ktoré viacerým učiteľom, žiakom ale aj rodičom spôsobovalo mnohé komplikácie a problémy.

Prezidentka sa stretla s učiteľkami na Obchodnej akadémii v Bratislave, ktoré sa s ňou podelili o zážitky z online výuky.

Viacerí pedagógovia tvrdia, že to boli práve rodičia študentov, ktorí lockdown zvládali oveľa horšie, ako ich deti.

Najhoršie však dopadli práve profesori a učitelia, pre ktorých sa trávenie dní a nocí pred obrazovkou počítača stalo krutou každodennou realitou.

„Táto skúsenosť ovplyvnila malých školákov, ale aj žiakov stredných škôl, ktorí často prišli o denný režim, no zároveň ich naučila pracovať a študovať v novom prostredí.“ 

Prezidentka sa takisto nezabudla všetkým učiteľom odvďačiť za ich trpezlivosť a prácu, a na záver dodala aj jej optimistické názory na budúcnosť školstva.

„Chcem sa vám všetkým poďakovať pri príležitosti dnešného Dňa učiteľov za vašu prácu, za to že ste kreatívni a tiež trpezliví vo vašom povolaní. Verím, že máme to najhoršie za sebou. Že sa žiaci definitívne vrátili do škôl.

A verím, že z nich nebudú musieť odchádzať kvalitní učitelia, ktorých nedostatočné ohodnotenie často núti odísť do iných odvetví.

Verím, že školstvo konečne získa v spoločnosti postavenie, ktoré mu právom patrí. Prajem našim žiakom, aby im škola prinášala múdrosť i radosť z poznania. A učiteľom, aby ich profesia bola pre nich skutočným a napĺňajúcim poslaním.“

zdroj: instagram.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zuzana Čaputová sa vyjadrila k dôležitej veci. TOTO SÚ JEJ SLOVÁ”