streda, 29 mája, 2024

Ľudia si robia srandu z ochorenia ich dcéry. RODIČIA IM POSIELAJÚ TENTO ODKAZ

Každý budúci rodič si želá, aby sa jeho malý uzlíček radosti narodil zdravý a mal šťastné detstvo. Bohužiaľ, Paul a Rebecca Callaghanovci také šťastie nemali.

Ich dcéra mala v maternici problémy a musela prísť na svet predčasne. Žiaľ, ani lekári, ani rodičia nevedeli o závažnosti zdravotného stavu bábätka, až kým neuzrelo svetlo sveta.

Malá Matilda si toho počas svojho života prežila mnoho a stále bojuje. Je to však jedno odvážne dievčatko, ktoré má po svojom boku milujúcich rodičov.

Keď sa narodila, lekári si všimli, že jej tvár je pokrytá tmavomodrými a červenými škvrnami. Spočiatku si mysleli, že to boli len modriny, ktoré sa objavili počas pôrodu, ale nebolo to tak. Ich vzhľad bol oveľa vážnejší a bolo vidieť, že škvrny nemiznú.

Počas prvých dní musela Matilda podstúpiť rôzne operácie. Dvakrát dokonca prestala dýchať a zdravotníci ju museli oživovať. Nakoniec sa dozvedeli, že stopy na jej tvári sú výsledkom tracheálnej pažerákovej fistuly (TOF) a Sturge-Weberovho syndrómu. Tento syndróm je neurologická porucha charakterizovaná výraznými škvrnami na čele, pokožke hlavy alebo okolo oka, ktoré sú spôsobené nadmerným množstvom kapilár blízko povrchu kože.

To spôsobovalo, že Matilda mala glaukóm, záchvaty, slabosť na ľavej strane tela a poruchy učenia.

Aby sa škvrny nerozšírili a nezasiahli mozog či iné orgány, museli ich liečiť laserom.

Ošetrenia musí podstupovať až do svojich 16 rokov. Škvrny miznú asi po troch týždňoch, ale keďže sa liečia laserom každé dva mesiace, jej tvár je väčšinu času pokrytá bodkami.

Kedykoľvek je vonku so svojimi rodičmi, ľudia na ňu zízajú, čo spôsobuje, že sa cítia nepríjemne. Mnohí si pravdepodobne myslia, že Matilda je fyzicky týraná.

Trhá im to srdce vždy, keď si ľudia robia srandu z ich dcéry. Vedia, že je príliš mladá na to, aby si uvedomovala svoj stav, ale obávajú sa, že jej sebavedomie bude naštrbené, keď bude staršia.

Matildin otec chce, aby ľudia poznali pravdu o tom, prečo jeho dcéra takto vyzerá a hovorí: „Len vidia, čo je pred nimi, a robia unáhlené závery. Prial by som si, aby nevideli len tieto škvrny a pozreli sa na to, aký to je anjelik.“

Matilda nedokáže sama chodiť a má problémy s komunikáciou, no jej rodičia robia všetko pre to, aby jej zabezpečili ten najlepší život, aký môže mať. Nekonečne ju milujú a vždy budú odhodlaní za ňu bojovať.

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže...

Prečítaj si aj

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže...

Je vzájomný život pred manželstvom hriech? Odpoveď kňaza prekvapí

Téma spolužitia s partnerom pred svadbou bola dlhé roky...

Ak vám vták zaklope a narazí do okna, nie je to nehoda, ale dôležité znamenie. Čo znamená ak Lastovička vletí do okna?

Ukázalo sa, že som dosť poverčivý človek. Nechtiac sa mi v hlave nahromadilo príliš veľa predsudkov týkajúcich sa rôznych oblastí ľudského života, životného prostredia...

Žena išla na cintorín, aby z náhrobných kameňov vybrala meno pre svoju nenarodenú dcéru – vystrašila internet!

Táto bezradná matka chcela nájsť inšpiráciu pre meno svojej nenarodenej dcéry návštevou cintorína. Video nahrané na TikTok však rozdelilo divákov, pričom niektorí nenašli nič...

Známy jasnovidec zo Srbska predpovedá detaily 3. svetovej vojny – je to pritiahnuté za vlasy!

Predpoveď Mitara Tarabiča, jedného z najznámejších svetových prorokov, môže každého zaraziť do kresla. Jasnovidec zo Srbska už mnohokrát ukázal, že sa nemýli - bude...
Verified by MonsterInsights