Matka vyhodila syna z domu preto, že je gay. Starý otec jej poslal list, ktorý dostal všetkých

Po dlhom čase zvažovania sa tínedžer z USA nakoniec rozhodol nabrať odvahu a vyšiel s pravdou von. Svojej matke povedal, že je homosexuál.

Nikto by si ani len nepomyslel, že jeho vlastná matka zareaguje tak, že ho vyhodí z domu na ulicu. Chad išiel hľadať útechu od člena rodiny, ktorý tam bol vždy pre neho: starý otec.

Mužovi však nestačilo len to, že môže chlapca prichýliť a upokojiť ho v tomto zložitom období. Rozhodol sa tiež, že svojej dcére napíše list, ktorý si mohli prečítať tisícky ľudí z rôznych kútov sveta.

„Drahá Christine:

Sklamal som sa v tebe, ako vo svojej dcére. Máš pravdu, že jeden z členov našej rodiny nám robí hanbu, no mýliš sa v tom, kto to je. Vyhodenie Chada z domu len preto, že ti povedal o tom, že je gay, tomu hovorím skutočná ohavnosť. Rodič, ktorý objavil, že jeho dieťa ide „proti prúdu“.

Jedinú inteligentnú vec, ktorú som od teba v tejto situácii počul, bolo, že „ si nevychovávala svojho syna na to, aby bol gayom“. Samozrejme, že si ho tak nevychovala.

On sa tak totiž narodil a nevybral si to.

Ty si si však vybrala možnosť, že budeš hrať ublíženú, úzkoprsú a zaostalú. Takže, kým pracujeme na opustení našich detí, myslím si, že využijem tento moment, aby som sa s tebou rozlúčil. Teraz mám rozprávkového vnuka, ktorého chcem vychovávať a nemám čas na bezcitné slová dcéry.

Ak nájdeš svoje srdce, zavolaj nám.“

Takýto list stojí za zdieľanie, čo poviete?

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka vyhodila syna z domu preto, že je gay. Starý otec jej poslal list, ktorý dostal všetkých”