Ostré slová polície SR: Slováci a závisť, to ide ruka v ruke!

Polícia Slovenskej republiky na Facebooku upozorňuje na nechutnú skutočnosť. Mnohí Slováci si, podľa všetkého, začali fotiť „luxusné“ autá ukrajinských utečencov, pričom poukazujú na ich očividnú priaznivú finančnú situáciu.

Polícia však Slovákov upozorňuje, že peniaze pred vojnou neochránia nikoho.

Vojna zasahuje všetky sociálne a ekonomické vrstvy, bez ohľadu na pôvod alebo zázemie.

Cez slovenskú hranicu s Ukrajinou denne prechádzajú desiatky utečencov, ktorí nevedia, kde strávia noc alebo či sa ešte niekedy budú môcť vrátiť domov. Slováci však v takejto situácia myslia, opäť iba na seba, a na internete šíria svoje uštipačné komentáre.

„Slováci sa môžu pokúsiť o registráciu novej olympijskej disciplíny, v ktorej by boli šampiónmi: ZÁVISŤ. Presne to sa deje v našich uliciach a bude ťažké vybrať víťaza. Na sociálnych sieťach sa objavujú fotografie vozidiel z Ukrajiny. Každý inteligentný človek v tom nemôže nájsť logiku.“ píšu muži zákona.

foto: Facebook

Polícia takisto poukazuje na to, že viacerí Slováci si myslia, že keď je na Ukrajine vojna, tak Ukrajinci prídu zničení, bez batožiny či cenností a pravdepodobne na pešo. Stredná trieda teda, podľa všetkého na Ukrajine neexistuje, ale žijú tam len chudobní ľudia, ktorí často nemajú čo do úst.

„Toto je najväčšia absurdita dezinformátorov, ktorú kedy v histórii Slovenskej republiky vyprodukovali. Je to obrovská hanba pre celý náš národ. Niekto ujde pred vojnou, stratí svoj domov, svoje zamestnanie, svoj predošlý život, sadne si do mimochodom úplne dostupného Opela Mokka, zbalí si len nevyhnutné veci, ktoré do auta napchá a nejaký Slovák ho po tom všetkom bude fotiť ako atrakciu a dôkaz čoho? ČOHO?“ pýta sa samotná polícia.

zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ostré slová polície SR: Slováci a závisť, to ide ruka v ruke!”