Príbeh veľkej rodiny z ukrajinskej Bukoviny: „Deti sú vždy bosé, hladné, ťažko pracujú a najviac sa boja vlastného otca.“

Táto ukrajinská rodina so siedmimi deťmi žije v lese v Černovickej oblasti. Matka po mozgovej príhode čaká ôsme dieťa. Deti sú často hladné a bosé, tvrdo pracujú a o otca sa boja, pretože pravidelne bije ich mamu.

Zakladateľka charity Marta Levčenko na svojej facebookovej stránke porozprávala o tejto veľkej rodine, ktorej domov sa nachádza v lesoch Bukoviny.

Žena nedávno navštívila rodinu a priniesla jedlo a hračky. „Deti prvýkrát videli bublifuk a na cukríky sa vrhli tak, akoby ich nikdy nejedli,“ povedala žena.  

„Idete po úzkej močaristej cestičke cez les, ako hovoria susedia, tam sa ani nos nestrká, deti tam trpia. Susedia sú už unavení biť na poplach na všetky možné prípady, kedy počujú muža, ako bije ženu, deti kričia a vidia, ako spod snehu šúpu zhnité jablká,“ píše Marta.

 

Rozhodla obrátiť na úrady, starostu obce a tých, ktorí budú pozorne sledovať situáciu v rodine a zabezpečiť, aby pomoc, ktorú chcú dobrovoľníci poskytnúť, deťom nikto nezobral.

„Otec naposledy zbil mamu, pretože deti zjedli nejaké slivky zo stromu a otec si všimol, že tých sliviek je menej. Starosta dediny prinútil otca, aby deťom kúpil postele, pretože spali na zemi. Susedia hovoria o radosti detí z tých postelí! Hoci to bolo ťažké nazvať posteľou, stále spia traja na jednej,“ hovorí Marta.

Dobrovoľníčka tiež hovorí, že rodina má aj „svetlé stránky“. Majú vlastnú malú farmu: sliepky, kravy, ošípané a zeleninovú záhradu.

„Snažia sa dostať von. Matka má veľmi rada deti, no má málo síl. Žena utrpela mozgovú príhodu, má problémy s rozprávaním a chôdzou a čaká ôsme dieťa. Len si neviem predstaviť, kde berie silu na ten pôrod. S vyšetreniami a s inými vecami samozrejme pomôžeme. Koniec koncov, bez matky, ktorá veľmi miluje deti a vedie domácnosť, si deti neporadia.“

Dobrovoľníčka sa tiež domnieva, že vziať 7 detí do detského domova neprichádza do úvahy.

 

Zdroj: zdobrom.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Príbeh veľkej rodiny z ukrajinskej Bukoviny: „Deti sú vždy bosé, hladné, ťažko pracujú a najviac sa boja vlastného otca.“”