Recept: Jemná čokoládová roláda bez pečenia pre všetkých milovníkov čokolády

Je ťažké nájsť človeka, ktorý by nemiloval čokoládu a čokoládové dezerty. Ak ste aj vy milovníci tohto sladkého produktu, ponúkame vám skvelý dezert – nepečená čokoládová roláda.  

Je to skvelé riešenie na rýchly dezert, ak sa u vás objaví nečakaná návšteva. Zvláštnosťou tejto rolády je, že ju môžete meniť a pridávať rôzne ingrediencie. Avšak v pôvodnej verzii chutí neuveriteľne dobre.

 

Ingrediencie

  • 300-350 g sušienok
  • 160 ml mlieka
  • 30 g kakaového prášku
  • 20 g cukru
  • 300 g smotanového syra
  • 4 pl práškového cukru
  • 1 vrecúško vanilkového cukru

Postup

Sušienky rozdrvte na malé omrvinky pomocou kuchynského robota, mixéra, mažiara alebo valčeka. Namiesto čokoládových sušienok poslúžia aj obyčajné maslové. 

K sušienkam pridajte kakaový prášok a premiešajte. Ak používate biele sušienky, množstvo kakaa by sa malo zvýšiť o 1 polievkovú lyžicu. V prípade potreby môžete pridať trochu viac cukru.

Mlieko zahrejte tak, aby bolo teplé a potom ho prilejte k sušienkovej zmesi. Všetko spolu zmiešajte, aby sa hmota spojila. Najlepší výsledok dosiahnete, ak to budete robiť ručne, aby vám vznikla hladká a homogénna konzistencia. Ak si namočíte ruky do rastlinného oleja, cesto sa nezlepí.

Z cesta vytvorte guľu, zabaľte ju do potravinovej fólie a nechajte 15 minút v chladničke.

Medzitým si pripravte plnku. Použite jemný smotanový syr ako mascarpone a pridajte do neho práškový a vanilkový cukor, potom všetko dôkladne premiešajte.

Vanilkový cukor možno nahradiť vanilkovým extraktom. V tomto prípade by ste mali mierne zvýšiť množstvo práškového cukru podľa vašej chuť.

Vyberte čokoládové cesto z chladničky a položte ho na pracovnú dosku a vopred ju zakryte potravinovou fóliou. Cesto prikryte ďalšou fóliou a vyvaľkajte obdĺžnikový koláč. Jeho hrúbka by mala byť približne 5 mm.

Odstráňte vrchnú vrstvu potravinovej fólie a čokoládovú vrstvu potrite krémovou plnkou, pričom sa od okraja nechajte 2 cm odstup.

Teraz pomocou fólie zrolujte cesto do rolády. Zrolovanú roládu nechajte v potravinovej fólii a pevne ju zatočte. Roládu vložte na 60 minút stuhnúť do chladničky.

Roládu bez pečenia nakrájajte ostrým nožom a podávajte s čajom alebo kávou. Dobrú chuť!

Ako môžete vidieť, dezert je veľmi jednoduchý na prípravu a chuť je jednoducho neuveriteľná!

Zdroj: mirhitrostey.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Recept: Jemná čokoládová roláda bez pečenia pre všetkých milovníkov čokolády”