utorok, 28 mája, 2024

Tragický príbeh dievčaťa, ktoré otec držal 13 rokov zavreté v izbe, otriasol celým svetom! AKO SA MOHLO TOTO STAŤ?

Príbeh Genie zobrazuje jeden z najzávažnejších prípadov zneužívania detí v histórii. Všetko sa to začalo, keď bola ešte bábätko, nedostala lásku, ani priateľský ľudský dotyk.

Zamknutá a zviazaná v tmavej miestnosti dostávala len zneužívanie a apatiu. Ešte horšie je, že jej nebolo dovolené počuť alebo dokonca vydať zvuk, čo spôsobilo, že si nikdy nerozvinula schopnosť hovoriť až do veku trinástich rokov, keď sa úrady konečne dozvedeli o jej situácii a zasiahli. Prinášame vám tragický príbeh Genie, divokého dieťaťa.

Genie sa narodila v Arcadii v Kalifornii v roku 1957 a je druhým žijúcim dieťaťom zo štyroch. Jej otec nemal rád deti a bol veľmi urážlivý voči svojej rodine a bránil komukoľvek opustiť domov.

Jej otec väčšinou vyrastal v sirotincoch, zatiaľ čo jeho matka viedla bordel a navštevovala ho len zriedka. To spôsobilo, že sa u neho vyvinul odpor a problémy spracovávať hnev.

Jej matka bola o dvadsať rokov mladšia ako Geniein otec a mala degeneratívne problémy so zrakom na jednom oku. Nasledoval ťažký šedý zákal, vďaka ktorému bola čoraz viac závislá od manžela.

Geniein otec nemal rád deti, pretože ich považoval za hlučné, a po narodení Genie začal seba a svoju rodinu izolovať od ostatných. Rovnako ako deti pred ňou, aj Genie sa narodila s Rh inkompatibilitou a mala veľmi nízku hmotnosť, keď sa narodila. Hoci sa zdalo, že v jedenástich mesiacoch je zdravá, začala jej klesať hmotnosť.

Keď mala Genie 20 mesiacov, jej otec presťahoval rodinu do domu svojej matky, kde ju priviazal k toalete na takmer 13 hodín denne. V noci jej dal plienku a uložil ju do malého spacieho vaku znehybňujúceho jej končatiny. Väčšinou ju kŕmil detskou výživou, cereáliami, občas vajíčkami uvarenými namäkko a tekutinami.

Po tom, čo jej babička z otcovej strany zomrela pri nešťastnej náhode, jej otec sa stal ešte asociálnejším a násilnejším. Z nehody obvinil Genieho brata, ktorý sa v tom čase prechádzal s ich starou mamou.

Čoskoro opustil prácu a presťahoval svoju rodinu do domu svojej matky, ktorý bol značne izolovaný od susedstva. Pokračoval v prísnych obmedzeniach, pokiaľ ide o zvuky. Odmietal mať fungujúce rádio alebo televíziu a takmer nikdy nedovolil svojmu synovi a manželke hovoriť, najmä keď bol blízko Genie. Potrestal by ich zakaždým, keď by to urobili bez jeho povolenia.

Wiley tiež prinútil svojho syna, aby zneužíval Genie ako on. Kŕmil ju tak málo, že v trinástich rokoch vyzerala, že má len šesť či sedem rokov. Okolo 23:00, kedykoľvek to bolo možné, jej matka priniesla pre Genie jedlo navyše, čo spôsobilo, že sa u nej vyvinul abnormálny spôsob spánku.

Zobudila sa niekoľko minút, aby sa najedla, a potom zaspala na ďalších šesť a pol hodiny. Fyzická uzavretosť spôsobila, že nebola dostatočne vyvinutá, pokiaľ ide o pohyb končatín. Jedinou časťou tela, ktorou sa za ten čas mohla pohybovať, boli jej končatiny.

Keď mala trinásť rokov, ledva chodila, nedokázala prehĺtať jedlo, neovládala črevá ani moč a bola náchylná ublížiť si zakaždým, keď sa cítila nahnevaná alebo frustrovaná. Hoci mala dobrý zrak, nedokázala zaostriť zrak na predmety, ktoré boli ďalej ako 3 metre, čo bola maximálna vzdialenosť v jej izbe.

V roku 1970 sa jej rodičia začali búrlivo hádať. O tri týždne neskôr odišla Genieina matka s Genie, zatiaľ čo jej manžel bol preč, aby požiadal o invalidné dávky pre nevidomých. Matka vošla do úradu sociálnych služieb. Sociálna pracovníčka a jej nadriadený kontaktovali políciu, čo viedlo k zatknutiu rodičov za zneužívanie detí. Čoskoro sa veci dostali na verejnosť a ráno pred súdom spáchal jej otec samovraždu a zanechal po sebe odkaz. „Svet to nikdy nepochopí.“

Genie bola prijatá do detskej nemocnice a k jej prípadu pridelili terapeuta Davida Riglera a lekára Jamesa Kenta. V tom čase bola dosť podvyživená. Merala 1,37 metra a vážila len 27 kilogramov, mala nafúknuté brucho a len dva zuby. Kvôli tomu, že bola toľké roky obmedzovaná, sa na jej zadku vytvoril hustý mozoľ a silné modriny, jej boky boli zdeformované a hrudný kôš poddimenzovaný. Nedokázala sa ani vzpriamene postaviť.

Hoci počas pobytu v Detskej nemocnici a u výskumných terapeutov urobila výrazný pokrok, neskôr musela byť umiestnená do série detských domovov, čo ju žiaľ, opäť priviedlo na zlú cestu.

Individuálna starostlivosť, ktorej sa jej v nemocnici dostávalo, malo na ňu výrazne pozitívny vplyv. Pribrala a postupne sa začala stýkať s tými, s ktorými sa spriatelila.

Začala sa veľmi zaujímať aj o zvuky, snažila sa nájsť ich zdroje a presúvať predmety, aby vydávali zvuky. Po krátkom pobyte v dome jedného z výskumníkov, o ktorom sa personál nemocnice domnieval, že ju negatívne ovplyvnil, sa jej ujal David Rigler a jeho manželka, ktorí sa stali jej dočasnými pestúnmi.

V roku 1975, keď mala Genie 18 rokov, jej matka sa chcela o ňu starať, ale čoskoro ju to premohlo. V januári 1978 nedovolila výskumnému tímu vidieť jej dcéru. Genie sa medzi rokmi 1978 a začiatkom 90. rokov vystriedala najmenej medzi štyrmi pestúnskymi domovmi, kde čelila fyzickému a psychickému týraniu, ktoré spôsobilo, že upadla do depresie a uzavrela sa.

Genie, teraz, žije jednoduchý život v utajenom súkromnom zariadení pre mentálne zaostalých dospelých v Los Angeles. Jej matka zomrela prirodzenou smrťou vo veku 87 rokov a jej brat, ktorý utiekol z domu, keď dovŕšil osemnásť rokov, zomrel v roku 2011 na diabetické komplikácie.

Zdroj
Zdroj foto: www.unbelievable-facts.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Prečítaj si aj

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale...

Svojej mame som ukázala tajnú funkciu práčky. Z toho budete mať vždy úžitok

Keď premýšľame o našich domácich spotrebičoch, len zriedka zvažujeme...

Netušila, že je tehotná, kým nezačala rodiť v sanitke. Toto bol osud dieťaťa

27-ročná Chelsea Keenanová trpela jednej noci mučivými bolesťami chrbta, ktoré ju zobudili. Žena si kvôli bolesti, ktorá pripomínala predchádzajúci pôrod, zavolala záchranku. Ukázalo sa,...

Po svojom vystúpení nemeckí krasokorčuliari okamžite skolabovali. Pozrite si ich a pochopíte prečo

Po svojej jazde skončil pár na zemi. Dôvod určite pochopí každý z nás. V Pjongčangu dosiahol tento nemecký pár vrchol svojej kariéry. Aljona Savchenko a Bruno...

5 brutálne úprimných dôvodov, prečo sa muži nechcú ženiť! Niečo na tom bude pravda

Muži sa boja manželstva viac, ako si myslíme, ale nie nevyhnutne preto, že by sa báli zaviazať sa slobodnej žene, ako si väčšina ľudí...
Verified by MonsterInsights