Žena porodila jednovaječné dvojičky s Downoovým syndrómom. Jej odkaz vás chytí za srdce

Jednovaječné dvojčatá sú hotovým zázrakom.

Savannah Combsová, prvorodička, sa dozvedela, že nosí pod srdcom dvojičky. Táto informácia jej spolu s manželom priniesla obrovskú radosť.

Po čase zistili, že Savannah čaká dievčatká a dozvedeli sa aj to, že obe jednovaječné dvojčatá majú Downov syndróm. Táto správa ich najskôr šokovala, ale 23-ročná Savannah si čoskoro uvedomila, že tento stav znamená len to, že jej dievčatá budú o niečo viac výnimočné. Nevadilo jej, že sa narodia so syndrómom.

Facebook

„To, čo majú, je veľmi vzácne, ale sú to stále moje malé drahokamy,“ povedala hrdá mamička.

V jednom z videí, ktoré zdieľala na TikToku prezradila, ako jej lekári radili prerušiť tehotenstvo, pretože šance jej dcér na prežitie boli mizivé, no rozhodla sa urobiť presný opak. Neskôr sa ukázalo, že urobila správnu vec.

Narodili sa o päť týždňov skôr a museli nejaký čas stráviť na JIS-ke. Dnes majú deväť mesiacov a cítia sa skvele.

„Nazývajú sa mo-bi dvojčatá, čo znamená, že počas tehotenstva mali svoje vlastné obaly, ale zdieľali rovnakú placentu, čo znamená, že sú identické,“ vysvetlila Savannah.

                                                                    Facebook

Ak k tomu pridáte Downow syndróm, pravdepodobnosť pôrodu takýchto detí je asi 1 k 2 000 000.

„Majú pocity. Majú bijúce srdce. Vedia rozprávať. Vedia robiť veci, ktoré robíte vy. Dostanú sa tam. Ako som povedala, môžu byť krok pozadu, ale oni to dokážu.“

Žena rada ukazuje svetu, že mať Downov syndróm nemusí nevyhnutne znamenať, že život týchto ľudí bude nejakým spôsobom negatívne ovplyvnený či neplnohodnotný.

„Chcem, aby vedeli, že sú ako my a že to všetko dokážu, pokiaľ si to zaumienia.“

Tieto dievčatká sú skutočne šťastné, že môžu mať takú mamu akou je Savannah, ktorá chce zároveň zvýšiť povedomie o Downovom syndróme a naučiť svet, že tí, ktorí ho majú, môžu viesť šťastný a naplnený život, rovnako ako jej dve krásne deti.

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena porodila jednovaječné dvojičky s Downoovým syndrómom. Jej odkaz vás chytí za srdce”