100 000 Ľudí podpísalo petíciu, žiadajúcu zrušenie samoobslužných pokladní v Tescu. TOTO JE DÔVOD

Kým mnohí návštevníci obchodných reťazcov oceňujú zníženie ľudskej interakcie pri samoobslužných pokladniach, viac ako 100 000 nesúhlasí a rozhodli sa podpísať petíciu za zastavenie nahrádzania ľudí samoobslužnými pokladňami v Tescu.

Petíciu rozbehla 69-ročná Pat McCarthyová, ktorá uviedla, že zhruba tri štvrtiny pokladní v jej miestnom Tescu sú teraz samoobslužné.

Pat McCarthy is a charity campaigner and a trustee of her local Disability Network. Credit: Change.org/Pat McCarthy

Argumentovala tým, že pokladne bez zamestnancov obchodu „robia zážitok z nakupovania náročným“, a dodala, že miluje „debaty s personálom, aj keď nakrátko“, keďže žije sama.

 „Tieto nové pokladne nie sú prístupné pre ľudí, ktorí nemajú kreditné karty a môžu používať iba hotovosť, alebo pre tých, ktorí s nimi nevedia až tak dobre zaobchádzať – vrátane mňa.

Tisíce ľudí súhlasia s jej názormi, pričom petícia v čase písania získala takmer 103 000 podpisov a číslo stále rastie.

„Udržme ľudí v práci a užívajme si kontakt s ľuďmi.“

Vo svojom petičnom sľube tiež napísala: „Vyzývam Kena Murphyho generálneho riaditeľa spoločnosti Tesco, aby sa so mnou stretol na diskusii a vysvetlil svoju politiku „náhrada ľudí strojmi“.

Tesco je jednou z mnohých značiek, ktoré skúšajú obchody bez pokladníc, pričom svoj prvý otvorilo už v októbri minulého roka.

Hoci mnohé obchody majú stále pokladne riadené personálom, značná časť bola nahradená automatizovanými strojmi.

Sú však aj ľudia, ktorí si samoobslužné pokladne nevedia vynachváliť. Užívateľ Twitteru napísal: „Keďže som autista, považujem samoobsluhu za dar z nebies, pretože nemusím úzkostlivo čakať v rade a viem, že sa nemusím s nikým rozprávať.“

Hovorca Tesca odvtedy na petíciu zareagoval takto: „Naši kolegovia a priateľské služby, ktoré poskytujú, sú pre naše obchody životne dôležité a vždy budú po ruke, aby pomohli našim zákazníkom, či už budú platiť u samoobslužnej alebo bežnej pokladni.“  

Zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “100 000 Ľudí podpísalo petíciu, žiadajúcu zrušenie samoobslužných pokladní v Tescu. TOTO JE DÔVOD”