5-ročnému chlapčekovi, ktorý mal rakovinu takmer v celom tele sa STAL ZÁZRAK. Takto vyzerá dnes

Mama Alice Phillipsová a otec Ricky Wetherley opisujú svojho 5-ročného syna ako najživšie dieťa. Freddie miluje to, čo väčšina jeho rovesníkov robí – behanie, stretávanie sa so svojimi priateľmi a jazdenie na kolotočoch.

Keď sa začal sťažovať na bolesti nôh, jeho rodičia verili, že to bolo len kvôli jeho prílišnej aktívnej povahe. Jedného dňa však po tom, čo odmietol ísť vonku, pretože ho bolia nohy, bolo jasné, že niečo nie je v poriadku. Nezostávalo nič iné, ako navštíviť lekára.  

No photo description available.facebook

Rodina sa, žiaľ, dozvedela tú najdrsnejšiu správu. Malý Freddie mal agresívnu formu rakoviny známu ako neuroblastóm.

O to horšia správa prišla, keď skeny ukázali, že choroba zasiahla celé jeho telo. Spomínajú na slová lekárov, ktorí povedali, že rakovina sa rozšírila „od nosa až po kolená“.

Šance na prežitie neboli vysoké, ale ani to ich neprinútilo k tomu, aby sa vzdali.Chlapec prešiel rôznymi liečbami a teraz je bez rakoviny.

„Zvládol to úžasne a sme na neho veľmi hrdí,“ povedali jeho rodičia.

No photo description available.facebook

Liečebné procedúry, ktoré musel Freddy absolvovať, boli dlhé a bolestivé, no nakoniec to všetko stálo za to.

Po prevoze do nemocnice okamžite začal so 70-dňovým cyklom chemoterapie. Neskôr podstúpil transplantáciu kmeňových buniek a vo februári tohto roku mu odstránili nádor žalúdka.

May be an image of 1 personfacebook

„Bol chorý a vyčerpaný počas liečby, ale všetko zvládol naozaj dobre,“ vysvetlila Alice.

Dodala, že Freddymu veľmi pomohol rozhovor s jeho dvojročnou sestrou Freyou, ktorá mu bola oporou a na ich rozhovory sa tešil každý jeden deň.

Freddy sa už môže vrátiť k tomu, čo robil najradšej. Vrátil sa do školy a nenechal si ujsť futbalový zápas so svojimi kamarátmi.

„Keď sme prvýkrát videli snímky jeho tela, nemysleli sme si, že existuje veľká nádej. On je naozaj náš malý zázrak.“

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “5-ročnému chlapčekovi, ktorý mal rakovinu takmer v celom tele sa STAL ZÁZRAK. Takto vyzerá dnes”