Byť nezadaný nie je hanba, hanba je žiť s človekom, s ktorým nemáte veľa spoločného.

Problém ľudskej osamelosti sa v posledných rokoch zhoršuje. Rozvoj technológií čoraz viac oddeľuje ľudí od seba, esemeskovanie a videohovory čoraz viac nahrádzajú osobné stretnutia.

Koronavírus svojimi obmedzeniami pridal na ešte väčšej izolácii. Práca na diaľku si získava na popularite, čo eliminuje potrebu návštevy kancelárie.

Samozrejme, osamelosť má mnoho stránok. A ak je niekto osamelý, nemusí to vždy znamenať, že je smutný, znudený a zlý. Sú ľudia, ktorí to robia vedome a celkom im to takto vyhovuje.

grayscale photography of woman facing window                              unsplash

„Raz som dostala správu od neznámeho muža. Napísal: „S tvojím vzhľadom je hanba, že si sama.“ Pravdepodobne mi chcel zložiť kompliment, no v niečom to pokazil. Alebo si možno naozaj myslel, že by som sa mala hanbiť,“ píše Ľudmila.

„Mala by sa žena hanbiť za to, že nie je vydatá? Rozhodne nie. Pre milenku, ktorá vie, že jej milenec kvôli nej neopustí rodinu, to môže byť hanba.

Môže to byť hanba pre tie ženy rôzneho veku, ktoré zverejňujú svoje polonahé fotografie, aby ich mohol vidieť každý. Zdá sa, že sa snažia predať ako nejaký tovar.

woman in black long sleeve shirt sitting on white couch                       unsplash

Je hanba držať sa niekoho, s kým nezažívate lásku ani vzájomné porozumenie. Aj keď máte spoločné deti, povinnosti, zvyky a život. Veď takýto život je mučenie, ktoré sa pri slabej vôli človeka bude ťahať roky a desaťročia.

Je veľa vecí, za ktoré sa treba hanbiť, ale nie za osamelosť. Zámerne som si dala pauzu a nevadí, že sa táto pauza vliekla pomerne dlho. Sebestačná žena sa sama so sebou nenudí. Som kreatívny človek, ktorému nestačí 24 hodín denne.

Nie nadarmo povedal Omar Khayyam: „Je lepšie byť hladný, ako jesť s hocikým. Je lepšie byť sám, ako žiť s niekým.” A tí, ktorí si sami seba vážia, tento uhol pohľadu akceptujú. Určite sa nájde muž, ktorý bude spriaznenou dušou. Čas na toto stretnutie príde,“ uisťuje sa Ľudmila.

Čo si o názore tejto ženy myslíte vy? Máte radi samotu?

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Byť nezadaný nie je hanba, hanba je žiť s človekom, s ktorým nemáte veľa spoločného.”