Dnes by ste ju už nespoznali. Copatá Pipi Dlhá Pančucha sa takto zmenila po 50tich rokoch

Neuveriteľných 50 rokov ubehlo od premiéry rozprávky Pipi Dlhá Pančucha, kde ryšavá predstaviteľka Pipi – Inger Nilsson chytila za srdce nie jedného diváka. Len veľmi málo ľudí nevie kto je toto kreatívne a usmievavé dievčatko. Dnes sa však jej vizuál zmenil na nepoznanie.

Ak by ste si mysleli, že známa rozprávková herečka sa stala milionárkou na počkanie, práve kvôli filmu Pipi Dlhá Pančucha, mýlili by ste sa. V čase, kedy sa rozprávka nakrúcala, platil vo Švédsku zákon o zákaze vyplácania detí za akékoľvek nakrúcanie.

Očividne to však vtedy len 9-ročnej Pipi nevadilo, pretože sama napokon nečakala, že tento formát bude natoľko úspešný. O tom svedčí aj fakt, že herečka nepokračovala vo svojej snubnej kariére a pracovala dlhší čas ako sekretárka. Neskôr sa k herectvu vrátila, no už len ako divadelná herečka.

Celý nápad konceptu Pipi Dlhá Pančucha vznikol, keď sa Astrid Lindgrenová snažila vymyslieť nejakú rozprávku pre svoju chorú dcéru. Ako je o Pipi známe, bola šikovná, usmievavá, chytrá, vynaliezavá a hlavne mohla jesť nekonečné množstvo sladkostí.

To je predsa splnený sen každého dieťaťa. Tento chytrý príbeh venovala autorka svojej dcére v podobe knihy. Osud knihy bol spočiatku vo hviezdach, pretože sa mnohí kritici obávali, ako na to celé budú reagovať ostatné deti. Po váhavom začiatku, si neskôr prišli na svoje malí aj veľkí a ryšavú hrdinku si naozaj obľúbili.

Jej šibalským pokusom a výmyslom neodolal nikto. Inger Nilsson oslávi tento rok okrúhle šesťdesiate narodeniny, no známy úsmev jej na tvári rozhodne nechýba. Okrem jemných vačkov pod očami sa rozprávková Pipi vôbec nezmenila. Ľudia ju na ulici neustále spoznávajú. Nevieme však, či by sa ju podarilo spoznať aj nám. Veď posúďte sami.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dnes by ste ju už nespoznali. Copatá Pipi Dlhá Pančucha sa takto zmenila po 50tich rokoch”