Domáca lekáreň priamo na vašom parapete: liečivé vlastnosti tučnolistu, o ktorých ste netušili

Mnohí z nás vedia, že známa rastlina pod menom tučnoslist alebo strom peňazí, dokáže človeku pritiahnuť úspech, bohatstvo a blahobyt. Okrem toho však má aj liečivé vlastnosti, o ktorých vie len málo ľudí.

Táto rastlina nie je o nič horšia než slávne aloe vera. V prípade, že sa na vašom parapete strom peňazí ešte stále nenachádza, odporúčame vám, aby ste si ho čo najskôr zaobstarali. Navyše ide o nenáročnú rastlinu, takže sa nemusíte báť, že s ňou budete mať zbytočné problémy.

Mnohí si všimli, že tučnolist je indikátorom zdravia. Ak je niekto vážne chorý v dome, kde rastie aj táto rastlina, potom začne kvitnúť len minimálne a listy sú žlté alebo načernalé. Zdá sa, že rastlina dokáže absorbovať negatívnu energiu. A keď sa človek zotaví, tučnolist začne znovu ožívať.

Liečivé vlastnosti stromu peňazí

  1. Ľahké popáleniny, rany, modriny, zárezy, natiahnutie

Nastrúhajte si pár listov na strúhadle a priložte ich na postihnutú oblasť. Tú následne obviažte obväzom. Obväz meňte každých 5 hodín.

  1. Pomoc pri uhryznutí hmyzom

Miesto uhryznutia 4x denne potierajte šťavou z tejto užitočnej rastliny.

  1. Zápal obličiek a cystitída

Pomeľte si 5 listov tučnolistu a zalejte ich 200 ml vriacej vody. Nechajte to lúhovať po dobu 1 hodiny a následne preceďte. Užívajte 1 pl 20 minút pred jedlom 2x denne.

  1. Bolesť v krku

Vytlačte si šťavu z 10 listov a zmiešajte ich s 300 ml teplej vody. Kloktajte 3x denne po jedle.

  1. Žalúdočný a dvanástnikový vred

Hodinu pred prvým jedlom skonzumujte 2 listy tučnolistu a dôkladne ich rozžujte.

  1. Herpes na perách

Vytlačte si šťavu z niekoľkých listov. Každú hodinu si ňou natierajte herpes na pere. V prípade, že nemáte na to dostatok času, namočte si do šťavy vatový tampón a prilepte ho na peru pomocou náplasti. Vykonávajte tento postup po dobu 2 dní.

  1. Artritída, artróza

Vyžmýkajte šťavu z 13-15 listov a namažte si ňou kĺby pred tým, ako sa večer poberiete do postele.

Upozornenie: v tučnoliste sa nachádza arzén, preto odporúčame, aby ste to nepreháňali pri vnútornom použití – prostredníctvom extraktu a šťavy z neho. Pred použitím sa poraďte s vaším lekárom.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Domáca lekáreň priamo na vašom parapete: liečivé vlastnosti tučnolistu, o ktorých ste netušili”