Exminister navrhuje povinnú psychickú previerku politikov. Začal by s MATOVIČOM

Téma psychického stavu politikov je na slovensku naozaj rozoberanou záležitosťou. Postupom rokov sa riešil psychický stav mnohých politikov, no aktuálne je tomu tak najmä pri ministrovi financií Igorovi Matovičovi.

 Jeho psychický stav začal riešiť bývalý minister Juraj Miškov. Obavy o psychické rozpoloženie Matoviča má aj predseda strany Smer-SD, ktorý uverejnil informáciu, podľa ktorej si Matovič lieči psychické problémy v Rakúsku.

Igor Matovič tieto klebety nevyvrátil a ani nepotvrdil, no psychologička Jitka Derková tvrdí, že črty jeho povahy sú v určitých smeroch extrémne.

Bývalý minister hospodárstva Juraj Miškov chce zaviesť povinnú previerku pre politikov.

Svoj návrh odôvodnil: ,,Deštrukciu, chaos a rozklad osobnosti, ktorý má Matovič vo svojej vlastnej hlave, premieta do celej spoločnosti.

Dôsledky budú zničujúce. Hovoril som už pred 10 rokmi a hovorím to s plnou vážnosťou aj dnes.“ 

Previerky poslancov vo vysokej politike prirovnal k previerkam psychickej spôsobilosti pre profesionálnych vodičov a žiadateľov o zbrojný preukaz.

Zdroj: hitky.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Exminister navrhuje povinnú psychickú previerku politikov. Začal by s MATOVIČOM”