John Travolta napísal dojemný odkaz svojmu celoživotnému priateľovi Bruceovi Willisovi

V roku 1994 hrali milovaní hollywoodski herci John Travolta a Bruce Willis v kultovom filme „Pulp Fiction“. Film, režíroval slávny Quentin Tarantino. Vďaka množstvu prvkov popkultúry bol film dobre prijatý kritikmi a bol dokonca označený za jeden z najvplyvnejších filmov 90. rokov.

Travolta a Willis si tiež zahrali v roku 1989 vo filme ,,Look Who’s Talking” a v roku 1990 v ,,Look Who’s Talking Too”. Obaja herci sú však zrejme viac známi filmami, ktoré robili jeden bez druhého. Travolta je obľúbený pre svoju rolu vo filme „Grease“, zatiaľ čo Willis je známy svojou úlohou policajta NYPD vo filme „Die Hard“.

Celkovo má Willis 12 ocenení súvisiacich s jeho herectvom, vrátane Zlatých glóbusov, Blockbuster Entertainment Awards a ceny People’s Choice. Travolta má celkovo 15 ocenení, ako aj hudobnú cenu za medzinárodný singel roka 1979.

V marci 2022 však Willis oznámil, že pre zdravotné problémy už nebude hrať. Jeho oznámenie zanechalo svet smutný a pripomínalo jeho úspešnú hereckú kariéru. Medzi tými, ktorí prejavili podporu, nebol nikto iný ako jeho celoživotný priateľ Travolta. Willis je kľúčovou postavou hereckého sveta už viac ako 40 rokov, a preto fanúšikom a blízkym to zlomilo srdce, keď sa dozvedeli, že odchádza do dôchodku.

Jeho dcéra Emma Heming Willis a bývalá manželka Demi Moore zverejnili na svojich účtoch na Instagrame rovnaký obrázok a popis, v ktorom vysvetlili, že Willisovi diagnostikovali afáziu, a preto musí skončiť s herectvom.

Podľa Johna Hopkinsa je afázia jazyková porucha spôsobená poškodením špecifickej oblasti mozgu, ktorá kontroluje jazykový prejav a porozumenie. Táto porucha spôsobuje, že človek nie je schopný efektívne komunikovať s ostatnými a niekedy môže dokonca spôsobiť, že postihnutý prestane správne rozumieť reči druhých.

Podľa Page Six mal Willis problémy s kognitívnymi schopnosťami už skôr, no stále sa snažil pokračovať v herectve. Snažil sa zapamätať si svoje repliky no už to nedokáže. ,,Mal kognitívne problémy, všetci vedeli, že Bruce má problémy. Všetci to vedeli, herci aj štáb. Jeho rodina, preto zakročila, presťahovali sa, aby sa o neho postarali.”

Hercov odchod do dôchodku okrem jeho rodiny šokoval a zarmútil aj ďalšie hviezdy. Travolta zverejnil na svojom osobnom účet na Instagrame, špeciálny príspevok, v ktorom vzdal hold svojmu priateľovi.

„Bruce a ja sme sa stali dobrými priateľmi, keď sme spolu zdieľali 2 naše najväčšie filmové hity, Pulp Fiction a Look Who’s Talking. Po rokoch mi povedal. John, len chcem, aby si vedel, že keď sa ti stane niečo dobré, mám pocit, že sa to deje aj mne. Taká veľkorysá duša to je. Mám ťa veľmi rád Bruce.”

Dojemná pocta s dvoma fotografiami z minulosti, si získala tisíce lajkov a viac ako 7 000 komentárov.

Zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “John Travolta napísal dojemný odkaz svojmu celoživotnému priateľovi Bruceovi Willisovi”