Mamička opustila svoju dcérku, lebo sa narodila bez rúk. NEUVERÍTE, AKO vyzerá dnes

Keď sa Elmira z Ruska prechádzala po dvore so svojou najmladšou dcérou, okoloidúci si občas všimnú, že usmievavé dievčatko vôbec nehýbe rukami, no jej nohy sú neustále v pohybe.

A v lete susedia videli, že sedí bosá na pieskovisku a šikovne triedi piesok prstami na nohách. Aj keď sa ľudia dozvedeli, o čo ide, najprv tomu neverili, pretože jej matka vyzerala šťastne a spokojne so svojím životom.  

Vasilina sa narodila v marci 2015. Keď jej biologická matka videla, že jej dcéra nemá ľavú ruku a namiesto pravej ruky, má len dva prsty, urobila rozhodnutie, ktoré sa mnohým, žiaľ, zdá prirodzené, dokonca správne.

Opustila svoju dcéru. Fotografie šedookého dievčaťa sa čoskoro začali objavovať na fórach adoptívnych rodičov.

Vasilini rodičia neboli alkoholici, len obyčajní ľudia, ktorí sa báli …

Dievčatko však malo malú šancu nájsť si novú rodinu. Všetci pochopili, že nikto by si nechcel vziať dieťa bez rúk.

Ale zázraky sa dejú a Chris a Elmira Knutsenovci sú toho najlepším dôkazom. Elmira pochádza z Baškirska a Chris je z USA. Majú už jedného adoptovaného syna a dvoch vlastných. Manželia sa rozhodli, že chcú aj dcérku.

Súd dlho rozhodoval, či povolí manželom vychovávať Vasilinu alebo ju odsúdi na život v domove… Všetko kvôli Chrisovmu americkému občianstvu. Našťastie, skutočnosť, že rodina neustále žije v Moskve, sa ukázala ako rozhodujúca.

Teraz má Vasilina mamu, otca a troch starších bratov, ktorí ju zbožňujú. Dievča sa pomaly dvíha na nohy, hoci je pre ňu ťažké udržať rovnováhu.

Žiaľ, za múrmi domu plného smiechu a radosti stále vládne tma.

Najstaršie adoptované dieťa sa taktiež narodilo s ochorením a Elmira priznáva, že ľudia na jej deti často reagujú neadekvátne: „Pozrú sa, prežehnajú sa a utekajú. Áno, často…“

Raz za dva roky cestuje rodina do USA za Chrisovými rodičmi. Možno sa tam raz Vasilina bude chcieť navždy presťahovať. Zatiaľ však tento malý anjelik so žiarivými očami žije v Rusku a dáva ostatným šancu uvedomiť si, čo je skutočná krása.

 

Zdroj: detkimoi.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mamička opustila svoju dcérku, lebo sa narodila bez rúk. NEUVERÍTE, AKO vyzerá dnes”