Prečo Japonci dávajú do toalety vrecúško naplnené soľou? TOTO BY MA NENAPADLO

Soľ zohráva dôležitú úlohu v nejednej kultúre a hoci sa vo väčšine prípadoch používa na dochucovanie jedál, existuje krajina, kde sa používa na niečo celkom iné.

Zvyky Krajiny vychádzajúceho slnka mnohých prekvapia. Ak si však kultúru Japoncov preštudujete podrobnejšie, všetko do seba okamžite zapadne.

                       unsplash

Prečo Japonky dávajú soľ do záchoda?

Soľ je výborný absorbent. Vo vlhkom teplom podnebí, kde nepríjemné pachy a plesne kazia pobyt miestnosti, sa bez soli jednoducho nezaobídete.

V dávnych dobách bol za každý problém zodpovedný zlý duch.

To je dôvod, prečo sa v japonskej kultúre mnohé presvedčenia a rituály založené na nich spájajú so soľou. Napríklad, pred zápasom sumo sa kruh posype soľou a počas spomienkovej slávnosti sa na oltár položí nádoba so soľou.

white ceramic toilet bowl beside white ceramic toilet bowl                       unsplash

Japonci veria, že použitie soli môže vystrašiť zlých duchov a priniesť šťastie do domu. Preto rozmiestňujú vrecúška so soľou po celom dome: pri vchode, v rohoch spálne a dokonca aj na toalete. Obyvatelia Japonska veria, že týmto spôsobom môžete vyčistiť miestnosť od zlej energie.

Ak si myslíte, že nechať soľ na záchode je už priveľa, tak ste na veľkom omyle. Veď takýmito amuletmi nepohrdnú ani majitelia reštaurácií. Vrecúška soli pri vchode do podniku by teoreticky malo prilákať viac zákazníkov. A ako vy vnímate takéto rituály?

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo Japonci dávajú do toalety vrecúško naplnené soľou? TOTO BY MA NENAPADLO”