Prezidentka Čaputová dala dole elegentné oblečenie a poriadne sa ušpinila. Bolo to ale pre dobrú vec

Prezidentka Zuzana Čaputová sa spolu so spolupracovníkmi z prezidentskej kancelárie zapojili do akcie vysádzania medonosných a rôznych listnatých stromov. Spolu s ich rodinnými príslušníkmi vysadili viac ako 1 400 stromčekov.

Prezidentka na sociálnej sieti spolu s fotografiami z akcie zdôraznila potrebu znižovania dopadu na klímu. Verejné inštitúcie by vraj mali ísť príkladom, čo potvrdila vlastným konaním aj celá prezidentská kancelária.

Po uplynulých dvoch rokov, počas ktorý svet postihla vlna pandémie COVID-19, je potrebné vrátiť sa aj k riešeniu klimatických problémov.

Prezidentka v príspevku na sociálnej sieti napísala:Nie je to náhoda, keďže ročne máme vysadiť viac ako tisícku stromov, aby sme vykompenzovali letecké emisie, ktoré nevieme inak eliminovať.

Vždy hovorím, že prvoradým je znižovanie emisií, ktoré spôsobujú klimatickú zmenu. V rámci projektu Zelená kancelária realizujeme sadu opatrení, ktoré k nemu vedú.

Napríklad zmenou prevádzky budov či postupným prechodom vozového parku na hybridy a elektromobily sa nám len za minulý rok podarilo znížiť emisie z dopravy o polovicu.“ 

Akcie sa zúčastnila obec Križovany nad Dudváhom a predstavitelia lesov Slovenskej republiky. Akcia bola organizovaná už aj v minulosti, pričom prvykrát sadili stromčeky ešte na jeseň minulého roka. Pani starostka sa v jeseni do akcie zapojila s OZ Cez Kerestúr.

Prezidentka sa teší z aktívneho zapájanie obce do aktivít, ktoré sú prospešné pre životné prostredie. Do akcie sa zapojila aj sama prezidentka, ktorá neváhala priložiť ruku k dielu. 

Zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prezidentka Čaputová dala dole elegentné oblečenie a poriadne sa ušpinila. Bolo to ale pre dobrú vec”