PRI PESTOVANÍ RASTLÍN doma používam vždy cesnak. TENTO TRIK OD KAMOŠKY je úžasný

Milovníci cesnaku a izbových rastlín zbystrite pozornosť a prečítajte si o zdravotných výhodách tejto rastliny na vaše rôznorodé kvety.

Výhody cesnaku sú nepopierateľné. Používa sa na prevenciu chrípky a rôznych iných vírusových ochorení. Lekári odporúčajú pridať túto rastlinu do jedálnička pri prechladnutí pre dospelých aj deti. Cesnak okrem iného vyháňa zlú energiu z domu a odstrašuje zlých duchov. Naši predkovia považovali rastlinu za liečivý amulet. Rozložili ho v rohoch v každej izbe a na hrudi nosili jeden strúčik.

white garlic on black table                       unsplash

Výhody cesnaku pre zdravie kvetov

Cesnak je bohatý na obrovské množstvo minerálnych solí a užitočných kyselín rôznych skupín. Samotná rastlina obsahuje veľa antioxidantov. Ide o živiny, ktorých mechanizmus účinku ovplyvňuje zastavenie oxidačných procesov v živom organizme. Antioxidanty sú dobré ako pre ľudí, tak aj pre naše obľúbené izbové rastliny.

Ak chcete použiť cesnak ako hnojivo, musíte ho najskôr olúpať. Potom urobte do strúčikov malé zárezy ostrým nožom. Sú potrebné na to, aby cesnak pustil šťavu.

green plant on white ceramic pot                             unsplash

Potom do každého črepníka vložte jeden strúčik cesnaku a nechajte ho chvíľu v pôde. Bude absorbovať užitočné živiny cesnaku a neskôr nimi obohatí rastliny. Nechajte ho tam asi 15-20 minút. Ak uplynie viac času, zabudnite na výhody – začne sa proces hniloby cesnaku, v dôsledku čoho rastliny pravdepodobne uschnú.

Cesnak Pomáha napríklad predchádzať tvorbe plesní a množeniu mikróbov v pôde. Mierne množstvo cesnakovej šťavy v kombinácii s pôdou pôsobí ako prírodný dezinfekčný prostriedok. Preto škodlivé mikroorganizmy, ktoré majú radi život v pôde, jednoducho nemajú šancu.

white and brown garlic on gray textile                             unsplash

Odporúča sa raz za dva týždne prihnojiť kvetináče zeminou so strúčikmi cesnaku. Po mesiaci si už všimnete výsledok. Vaše izbové rastliny budú nielen vyzerať zdravšie, ale budú aj dlhšie kvitnúť.

Podeľte sa o svoje pestovateľské tipy v komentároch na Facebooku a zdieľajte tieto užitočné informácie!

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “PRI PESTOVANÍ RASTLÍN doma používam vždy cesnak. TENTO TRIK OD KAMOŠKY je úžasný”