SUPER NÁPAD, ako zrekonštruovať stenu kuchyne, ktorú je možné umývať. Bude to lacnejšie ako základný náter, tmel a tapety

Ak chcete zrekonštruovať svoj dom za málo peňazí, pozrite sa na nasledujúci nápad. Ide o finančne výhodné a zároveň jednoduché aj rýchle riešenie! Hotovú stenu je možné umývať, odoláva vysokým teplotám, je odolná a pekná zároveň.

Reč je o laminátovej podlahe. Ak chcete namontovať laminát na stenu, môžete si vybrať najlacnejšiu možnosť v obchode. Celá montáž spočíva v prvom rade v príprave steny (tmelu) a následne v upevnení laminátovej dosky na stenu pomocou samorezných skrutiek pomocou vŕtačky.

Opatrne pripevnite. Jednou z možností pevnejšieho upevnenia je vložiť do vyvŕtaného otvoru najskôr polovicu zápalky a potom zaskrutkovať samoreznou skrutkou. Zápalka bude slúžiť ako akási hmoždinka.

Zospodu tiež upevnite laminát na skrutky. Vo finálnej verzii to nebude vidieť – spodná časť dosky bude zakrytá soklom.

Inštalácia je pomerne jednoduchá a zvládne ju aj osoba, ktorá sa predtým do takejto práce nikdy nepúšťala.

Keď je všetko namontované na stenu, okraje by mal byť pokryté obkladovou lištou.

Hotová stena vyzerá krásne, je pevne upevnená a v prípade potreby ju môžete umyť. 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “SUPER NÁPAD, ako zrekonštruovať stenu kuchyne, ktorú je možné umývať. Bude to lacnejšie ako základný náter, tmel a tapety”