Takto VYHUBÍTE PÁSAVKU ZEMIAKOVÚ. Už sa nemusíte báť zničenej úrody

Ak aj vy považujete zemiaky za obľúbenú ingredienciu, určite budete chcieť vedieť, čo robiť, ak sa vo vašej záhrade objaví pásavka zemiaková. Nie je nutné okamžite siahať po jedovatých chemikáliách. Ponúkame vám 5 najbežnejších spôsobov a vy si môžete vybrať ten najvhodnejší pre vašu záhradu.

Aby sa zabránilo výskytu týchto škodcov na mieste, záhradníci sa obracajú na rôzne preventívne metódy.

                             unsplash

Mechanický zber škodcu do plastovej fľaše je metóda dostupná len tým záhradkárom, ktorí majú veľa voľného času. Samozrejme, je to časovo náročné, ale celkom efektívne. Niektorí záhradkári navyše na základe zozbieraných chrobákov postrekujú jed na postihnuté zemiaky.

Záhradkári, ktorí kráčajú s dobou, vedia, že neexistujú žiadne odrody zemiakov, ktoré by boli úplne odolné voči pásavke zemiakovej. Niektoré z nich sú však odolnejšie a preto by ste im mali venovať pozornosť, ak chcete chrániť úrodu pred chrobákom.

Pomôžete si aj v prípade, ak v blízkosti vysadíte rastliny, ktoré pásavky neobľubujú. Napríklad ďatelina (najlepšie biela) medzi riadkami. Pod kríky môžete položiť aj čerstvo narezaný lastovičník. Ľudové metódy boja proti tomuto škodcovi nie sú o nič menej účinné ako chémia. Preto sa smelo vyzbrojte horčicou, popolom, orechovými škrupinami a cibuľou.

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému červená ďatelina, kvet ovocného stromu, kvety                                                                                                                                                    Pexels

Samozrejme, podľa odborníkov sú biologické insekticídy najúčinnejšie proti pásavke zemiakovej. Ich obrovským plusom je, že látky nepôsobia na zemiaky, no chrobáky nemilosrdne zničia. S výberom toho správneho vám pomôžu zamestnanci v predajniach pre záhradkárov.

 

Zdroj: sovkusom.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto VYHUBÍTE PÁSAVKU ZEMIAKOVÚ. Už sa nemusíte báť zničenej úrody”