TIETO ZVIERATÁ VÁS môžu navštíviť doma cez vašu toaletu – vedeli ste o tom?

Ak sa pýtate, prečo chrobáky a iní škodcovia navštevujú vašu kúpeľňu, je to kvôli vlhkosti. Nesprávna hygiena toalety môže byť tiež veľkým lákadlom pre množstvo nepozvaných hostí.

Chceme, aby ste vedeli, že veľa škodcov sa môže dostať do vášho domu cez toaletu a že existujú spôsoby, ako tomu zabrániť.

1. Hady

Hady jednoducho milujú chladné, vlhké a tmavé miesta, a preto pre nich môžu byť vaše toaletné rúry veľmi zaujímavé. Ale to, čo ich tam ženie v prvom rade, je konzumácia zvyškov potravy. Keď dojedia jedlo v kanalizácii, budú hľadať cestu von a potrubia sú najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou. Nemali by ste sa však báť, ak žijete v chladnom prostredí, pretože hady sa zakrádajú len na toaletách v teplých krajinách.

2. Potkany

5 Creatures That Can Crawl In Through Your Toilet and How to Stop Them

Rovnako ako hady, aj potkany neustále hľadajú jedlo a naše toalety ich môžu osloviť. V domoch, kde záchod a likvidácia odpadu končia v tom istom potrubí, si potkany s najväčšou pravdepodobnosťou nájdu cestu. Potkany sa dokážu preplávať potrubím a dokonca zadržať dych na niekoľko minút.

Takže nie je veľmi dobré, ak vyhadzujete zvyšky jedla do vreca na odpadky, alebo ich splachujete do záchoda. Ak v potrubí nie je žiadne jedlo, potkany nebudú mať dôvod pokúšať sa dostať do vášho kanalizačného systému. Kryt toalety by ste tiež mali mať vždy zatvorený a možno by ste si mali nainštalovať ochranu proti potkanom.

3. Pavúky

S pavúkmi sú veci trochu zložitejšie, pretože nemôžu plávať vo vašich potrubiach, ale môžu sa objaviť vo vašej kúpeľni aj cez iný priechod. A keď sa dostanú dovnútra, pravdepodobne budú sedieť mimo záchodovej dosky. Iba čierne vdovy budú liezť do záchoda a prepletať si sieť zo strany na stranu. To sa však stane iba na vonkajšej toalete, ktorá nemá vodovodné potrubie a nie je napojená na kanalizáciu. To je miesto, kde sa týmto jedovatým pavúkom dobre darí.

4. Jašterice

Na juhozápade Spojených štátov amerických sú jašterice prenikajúce cez záchodové potrubie celkom bežným javom. Je to preto, že tieto stvorenia milujú vodu a snažia sa nájsť potravu všade, kde sa dá. Cvrčkov a iného hmyzu sa môže vo vodovodnom potrubí nachádzať veľa, ak nie je pravidelne čistené. Jašterice, ktoré to dokážu, sú zvyčajne dostatočne malé na to, aby prešli cez potrubie.

Ako týmto javom predchádzať?

  • Udržujte svoju toaletu čistú.
  • Udržujte svoju toaletu v suchu.
  • Pokúste sa vyčistiť vaše potrubie prírodnými látkami.
  • Na odstránenie škodcov si zavolajte profesionálov.

5 Creatures That Can Crawl In Through Your Toilet and How to Stop Them

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “TIETO ZVIERATÁ VÁS môžu navštíviť doma cez vašu toaletu – vedeli ste o tom?”