Tip: Prečo by ste mali začať zmrazovať uhorky? TENTO TRIK VYVÁŽITE ZLATOM

Je možné zmraziť uhorky? Je nutné to vôbec robiť? Koniec koncov, môžete si ich kúpiť kedykoľvek počas roka, nie? Odpoveď je jednoduchá: chuť skleníkových uhoriek je veľmi odlišná od letných odrôd. Ak chcete svoju rodinu potešiť šťavnatými uhorkami, mrazenie je skvelou alternatívou. Navyše zmrazením uhoriek zachováte nielen ich chuť, ale aj vôňu.

Okrem toho, keď si kúpite čerstvé skleníkové uhorky v zime, budete musieť minúť veľa peňazí. Ceny každým rokom rastú, ale kvalita produktov sa nezlepšuje. Prečo teda preplácať, ak si zeleninu môžete pripraviť aj v lete, keď je lacnejšia?

green cucumber lot                           unsplash

Ak zmrazíte dávku uhoriek, v zime z nich môžete pripraviť zavárané uhorky.

Ako zamraziť uhorky

Uhorky môžu byť zmrazené mnohými spôsobmi. Ak napríklad chcete ochutiť sendviče plátkami čerstvej zeleniny, pripravte sa vopred a uhorky zmrazte v uzatvárateľných vreckách. Na rozmrazovanie koliesok uhoriek ich opatrne vyberte z vrecka a vložte do sitka alebo cedníka.

Presne rovnakými plátkami si môžete utrieť tvár po domácich kúpeľňových procedúrach. Mimochodom, na tento účel sa používajú aj kocky ľadu z uhoriek. Najskôr musíte nastrúhať uhorky na jemnom strúhadle, vložte ich do formy na ľad a dajte do mrazničky. Mrazené kocky možno skladovať priamo vo forme, ale je lepšie ich preložiť do vrecka alebo nádoby. Uhorky mrazené v tejto forme sú vhodné na výrobu osviežujúcej limonády.

green vegetable on clear glass container                         unsplash

Pred akýmkoľvek zmrazením by sa mali uhorky dôkladne umyť a vysušiť. Mali by byť pevné, mäkká zelenina nie je vhodná na zamrazenie. Vopred sa rozhodnite, na aké účely chcete uhorky zmraziť.

Ak napríklad radi pripravujete svieže letné šaláty, stačí zeleninu nakrájať na kocky. Nakrájané uhorky si zachovajú všetky svoje vlastnosti v špeciálnych mraziacich vreckách. Najlepšie je odstrániť všetok prebytočný vzduch z vrecúšok, aby sa vytvoril podtlak. Potom sa uhorky zmrazia rovnomerne.

Niektorí povedia, že zmrazovanie uhoriek je hlúposť, iní potvrdia, že tento spôsob je mimoriadne výhodný vo viacerých smeroch. Ak ste už vyskúšali mrazenie čerstvých uhoriek, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch na Facebooku!

 

Zdroj: takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tip: Prečo by ste mali začať zmrazovať uhorky? TENTO TRIK VYVÁŽITE ZLATOM”