Toto sú najvzácnejšie trojičky na svete: PREPÍSALI HISTÓRIU MEDICÍNY. Toto je dôvod, prečo sú unikátne

Blížiace sa rodičovstvo je dostatočným dôvodom na to, aby sme boli šťastní. Mladá rodina Howardovcov sa dozvedela, že sa stanú hrdými rodičmi troch bábätiek, no ich šťastie prekazila hrozná správa.

Všetky tri deti trpeli mimoriadne zriedkavým ochorením nazývaným kraniosynostóza.

Ide o zriedkavý zdravotný stav a postihuje 1 z 2 500 novorodencov. Deti majú nezvyčajný tvar lebky, a preto majú zvláštne črty hlavy. V súčasnosti pacienti zvyčajne nachádzajú liečbu podstupovaním niekoľkých korekčných operácií. Lekári odporúčajú okamžitý zásah, aby sa predišlo ďalšiemu možnému poškodeniu mozgu.

Novorodenci, Hunter, Jackson a Kaden, čelili svojmu osudu od chvíle, keď prvýkrát zahliadli svet. Krátko po ich narodení lekári dospeli k záveru, že Hunter a Jackson okrem rovnakých fyzických vlastností zdieľali aj vyčnievajúce lebky.

Mladý Kaden mal na druhej strane trojuholníkový tvar hlavy. Pre nezvyčajný vzhľad podstúpili niekoľko operácií, ktoré im pomohli vyzerať „normálne“.

V súvislosti s týmto zdravotným stavom doktor David Chesler vysvetľuje:

„Vaša lebka sa skladá z množstva kostí, nie je to jedna kosť.

Ak sa spoja príliš skoro, mozog sa môže dostať pod tlak. …

To môže byť škodlivé pre mozog, zrak, ale aj život dieťaťa. Nie je to bezprostredne život ohrozujúce, ale môže to mať reálne následky.“
A tak vo veku 11 týždňov podstúpili Hunter, Jackson a Kaden operáciu.

Pán Howars dodáva:
„Bol som vystrašený. Kedykoľvek máte dieťa na operačnej sále, je to trochu desivé.“

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto sú najvzácnejšie trojičky na svete: PREPÍSALI HISTÓRIU MEDICÍNY. Toto je dôvod, prečo sú unikátne”