Aká poloha je najlepšia počas spánku, podľa vedcov? ZÁLEŽI OD TEJTO VECI

Aj keď chodíte spať každú noc v inom čase, je pravdepodobné, že sa budete držať svojej obľúbenej polohy. Aj keď vás preferovaná poloha pri spánku určite môže upokojiť, môže tiež spôsobiť zdravotné problémy, od chrápania až po bolesti v rôznych častiach tela.

Aká poloha je však počas spánku pre vás najlepšia? Rozhodli sme sa zistiť, ktoré polohy spánku môžu byť pre vaše zdravie najvýhodnejšie a ktorým je lepšie sa vyhnúť.

1. Spanie na chrbtePoloha spánku na chrbte

Ak sa váš partner stále sťažuje na chrápanie, spánok na chrbte nemusí byť tou najlepšou polohou, pretože to môže zhoršiť aj vaše spánkové apnoe.

Ale ak ste sa niekedy zobudili s nepríjemnou bolesťou krku, potom spánok na chrbte môže byť užitočný, a práve táto poloha môže byť pre vás najlepšia počas spánku, pretože udržuje vašu hlavu, krk a chrbticu v neutrálnej polohe. To vám pomáha predchádzať bolestivým pocitom v oblasti krku. Ďalšie výhody, ktoré prináša spánok na chrbte sa dočítate v článku – 8 dôvodov, prečo spánok na chrbte môže vyriešiť nejeden problém so spaním. Spánok na chrbte sa neodporúča tehotným ženám, pretože to môže obmedziť prietok krvi a kyslíka k dieťaťu.

2. Spanie na ľavom bokuPoloha spánku na ľavom boku

Zostať hydratovaný a jesť dostatok vlákniny môže určite prospieť vášmu tráveniu a spánok na ľavom boku môže pomôcť regulovať aj vaše črevá. Keď spíte na ľavom boku, gravitácia podporuje normálne pohyby čriev. Okrem úľavy od zápchy sa spánok na ľavom boku považuje za najprospešnejší pre vaše zdravie a môže poskytnúť úľavu od bolesti chrbta.

3. Spanie na pravom bokuPoloha spánku na pravom boku

Ak často cítite bušenie srdca, potom je správnym krokom obmedziť príjem kofeínu a nájsť zdravý spôsob, ako zvládať stres. Okrem týchto zmien životného štýlu môže byť spánok na pravom boku prospešný aj pre vaše srdce. Ak sa rozhodnete spať na pravej strane, môže vás to ochrániť pred srdcovým zlyhaním a inými problémami súvisiacimi so srdcom.

4. Spanie na bruchuPoloha spánku na bruchu

Hoci spánok na bruchu môže znížiť chrápanie, v porovnaní s inými polohami spánku, má mnoho nevýhod. Pretože to narúša neutrálnu polohu vašej chrbtice a môže viesť k bolestiam chrbta, krku a ramien, a môže dokonca spôsobiť rýchlejšie starnutie pokožky.

Zdroj
Zdroj foto: www.unsplash.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Aká poloha je najlepšia počas spánku, podľa vedcov? ZÁLEŽI OD TEJTO VECI”