Lekári urobili tehotnej žene cisársky rez. Po chvíli ale zistili, že dieťa tam už nie je.

Rodiaca žena prežila krušné chvíle po tom, čo jej lekári urobili akútny cisársky rez, keď bola v 30. týždni tehotenstva – niekoľko minút po tom, ako prirodzene porodila.

Amber Hughesová  povedala, že zdravotníci boli zmätení, keď ju rozrezali a nenašli žiadne dieťa. Jej syna objavili v posteľných obliečkach až o dve minúty neskôr, keď začal plakať.

Full-time mum Amber Hughes, 21, was horrified during an emergency C-Section when doctors couldn't find her baby. The mother has described her fear when baffled doctors struggled to find the tot for two minutes

21-ročná žena porodila syna prirodzeným spôsobom v tom istom čase, čo lekári začali vykonávať cisársky rez.  

„Bolo to hrozné. Čakala som, že mi synčeka dajú na hruď, no namiesto toho som sledovala, ako sa po tvárach lekárov šíri panika.

Celé dve minúty boli zmätení, až kým nezačuli z môjho lona plač, vytiahli plachtu a našli Ollyho ležiaceho medzi mojimi nohami.

Five weeks later, the mother and baby were discharged. Olly was as fit as any other baby and was a healthy little fighter. Amber is currently in the process of complaining to the hospital and trying to get answers

Žena si myslela, že je pod vplyvom liekov a všetko si len vymyslela. Akoby nestačilo, že lekári ju zbytočne rozrezali.

„Ani som nedostala ospravedlnenie. Lekár mi len vysvetlil, že moje dieťa už začaloprechádzať pôrodnými cestami počas toho, ako ma rozrezali, a bola to zvláštna situácia.

Teraz mám viditeľnú jazvu, ktorá nebola potrebná, a stále sa zotavujem z cisárskeho rezu.”

In May 2015, the young mum was warned by doctors she'd have a premature pregnancy . Four weeks later, in June and at just 28 weeks, her water broke and in July, 16 days later, Amber went into labour with baby Olly

Napriek všetkým nepríjemnostiam bol jej syn zdravý a nemocnicu opustil po necelých 5 týždňoch.

Amber sa momentálne sťažuje v nemocnici a snaží sa získať odpovede.

„Som vďačná, že moje dieťa je v poriadku, ale nikdy nezabudneme na deň, keď lekári nevedeli, kde sa nachádza naše dieťa.  

Elaine Broughton, vedúca pôrodnej asistencie povedala: „Naozaj sme sa obávali o Amber a jej dieťa, pretože sa objavili známky infekcie a jej voda praskla už pred nejakým časom, no nezdalo sa, že by pôrod napredoval.

Rozhodnutie vykonať núdzový cisársky rez sa nikdy neberie na ľahkú váhu, ale mysleli sme si, že v tomto prípade je to najlepšie riešenie.“

Matka príroda však bola silnejšia a zavládla tesne pred tým, ako lekári vzali do ruky skalpel.

Elaine prízvukuje, že dôkladne preveria tento prípad a o zistenia sa podelia s rodičmi. Je im ľúto, čo sa stalo, no sú radi, že sú obaja, mamička aj dieťa, v poriadku.  

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekári urobili tehotnej žene cisársky rez. Po chvíli ale zistili, že dieťa tam už nie je.”