Rodičia nedostanú schválený 100 € prídavok na nezaopatrené deti. V skutočnosti dostanú LEN…

Pomoc, ktorú sľubovala vláda, vraj mala byť rovnaká pre všetkých. Rodičia však upozorňujú na odlišnú sumu, ktorá pripadá nezaopatreným deťom.

Inflačná pomoc mala byť rovnakou kompenzáciou za extrémne zvyšovanie cien pre najviac ohrozené skupiny Slovákov. Realita je však odlišná a rodičia nezaopatrených detí dostanú v skutočnosti len 74 eur. Zvyšných 25,88 eur predstavujú tradičné mesačné prídavky na dieťa.

Vláda schválila 100 eurovú pomoc pre rodičov, seniorov, opatrovateľov či sociálne odkázaných ľudí. Tieto skupiny Slovákov dostanú 100 eur, no rodičia nezaopatrených detí dostanú menej.

Rodičia však predstavujú najväčšiu skupinu tých, ktorým bola pomoc schválená. Portál TVNoviny upozorňuje na nezrovnalosť, ktorá môže prekvapiť nejedného rodiča.

Rezort práce tvrdí, že 100 eurová pomoc bola od jej návrhu komunikovaná jasne a to v celkovej hodnote 100 eur a nie ako 100 eurový príspevok k prídavku na dieťa. Minister práce rodičov upokojuje, že prídavky na deti sa od budúceho roka zvýšia na 40 eur mesačne.

Zdroj: femm.interez.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodičia nedostanú schválený 100 € prídavok na nezaopatrené deti. V skutočnosti dostanú LEN…”