STAČÍ POUŽIŤ TOTO A korene orchideí budú rásť rýchlo a efektívne. Lacné hnojivo ocení nejeden milovník tejto rastliny

Lacné produkty z lekárne dokážu oživiť slabú orchideu bez koreňov. Stačí, ak na to použijete jód, keďže po ňom totiž korene rastú míľovými krokmi!

Použitie jódu je obmedzené na nasledujúci pomer – 2 kvapky z pipety na 1 liter vody. Polievanie by sa malo vykonávať opatrne pozdĺž okraja črepníka, raz za 10 dní pri slabších orchideách a raz za 3 týždne u zdravých ako prevencia hniloby. Jód by sa mal používať v kombinácii s inými podpornými, dezinfekčnými a stimulačnými prostriedkami, pokojne aj z lekárne, napr.: kyselina jantárová, peroxid vodíka, kyselina nikotínová a podobne. Ihneď po poliatí jódom uvidíte, že orchidea začala vytvárať nové korene! Zdravé orchidey môžu začať produkovať stonky kvetov a púčiky.

 

Zdroj: cpykami.ru

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “STAČÍ POUŽIŤ TOTO A korene orchideí budú rásť rýchlo a efektívne. Lacné hnojivo ocení nejeden milovník tejto rastliny”