Vladimir Putin skončí čoskoro v sanatóriu, tvrdí bývalý šéf tajnej služby

Ruský prezident Vladimir Putin bude do budúceho roka umiestnený do sanatória. Predpovedá to bývalý šéf MI6 na základe klebiet, že zdravie kremeľského vodcu sa zhoršuje.

Sir Richard Dearlove v podcaste „One Decision“ uviedol, že Putin, by mohol byť poslaný do sanatória ako súčasť stratégie uprostred bojového úsilia Ruska v invázii na Ukrajine.

Umiestnenie Putina do zdravotníckeho zariadenia by bolo „elegantnou“ alternatívou k prevratu, povedal Dearlove, ktorý bol v rokoch 1999 až 2004 šéfom britskej tajnej spravodajskej služby.

Varoval, že Moskva nemá plán nástupníctva, ak Putin odíde, ale verí, že kontrolu prevezme tajomník Bezpečnostnej rady Ruska, Nikolaj Patrušev.

„Ak by sa moja téza naplnila a Putina by odpratali do sanatória, myslím si, že Nikolaj Patrušev by bol najskorším možným zástupcom,“ uviedol Dearlove.

Od vypuknutia ruskej vojny na Ukrajine sa neustále riešia témy o Putinovom zdraví.

Oligarcha blízky Kremľu tvrdil, že Putin je „veľmi chorý“, podľa tajnej nahrávky, ktorú získal Magazín New Lines. Tvrdenia o Putinovom zdraví však neboli overené.

Americký filmový režisér Oliver Stone nedávno v podcaste Lexa Fridmana uviedol, že Putin mal rakovinu v čase, keď s ním v rokoch 2015 až 2017 niekoľkokrát robil rozhovory.

Zdroj
Zdroj foto: Instagram

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vladimir Putin skončí čoskoro v sanatóriu, tvrdí bývalý šéf tajnej služby”