Vyčerpaná matka načrtla reálnu skúsenosť o tom, ako vyzerá materstvo bez ružových okuliarov

Laura Mazzaová sa rozhodla podeliť o svoje skúsenosti s materstvom – bez zbytočného prikrášľovania, no zároveň s dávkou optimizmu…   

„Ľudia mi vždy hovoria ‘Neviem, ako to robíš s 3. Ja nedokážem zvládať ani jedno dieťa.’

A ja vždy hovorím, že to prvé je pre vás najťažšie.

Nikdy v živote som nebola viac šokovaná, ohromená a nevyspatý. Áno, mať 3 deti je ťažké. Ale vstup do materstva je ako tornádo, ktoré vás „vcucne“ a vypľuje. Tieto dni sú zďaleka najťažšie.

selective focus photography of baby holding wooden cube                       unsplash

Ale čo viem, je toto: dní, kedy máte pocit, že vás nakopali do vagíny a máte opicu, je len niekoľko. Môžete svoje dieťa objať, môže spať vo vašom náručí, môžete mať rutinu alebo aj nie a nič zlé sa nestane.

Niektoré dni sa budete sprchovať, inokedy budete voňať ako orangutan, ktorý si vyberá blchy z hlavy. Niektoré dni sa budete cítiť požehnane, inokedy sa budete nenávidieť za to, že zlyhávate, pretože všetko, čo ste chceli, bolo dieťa. Ale oboje je v poriadku, ani jedno z vás nerobí zlú matku.

Zohnať opatrovateľku, spať, odovzdať svoje dieťa partnerovi ako futbalovú loptu alebo ho pekne a bezpečne uložiť do postele, kým si nájdete minútku pre seba, je v poriadku. Na vašom duševnom zdraví záleží. Vaša starostlivosť o seba je stále dôležitá. Stále ste človek. Nemusíte sa úplne vyčerpať, aby ste boli dobrou matkou. Nemusíte stratiť samú seba.

Nikto neupratuje dom každý deň. Nikto nemá sex každý deň. Nikto nemá všetko dokopy. VŠETCI strácame nervy. Dokonca aj tá suseda s peknými vlasmi.

Mala som ťažký cisársky rez, vaginálny pôrod, ktorý bol náročný. Kŕmila som umelou výživou, dojčila, kŕmila som svoje deti od darkýň – všetko je to tvrdá práca. Všetko je to úžasné, a napriek tomu moje deti stále kričia v nesprávny čas, zúria a jedia z podlahy. Všetky 3. Neničte sa kvôli tomu.

Nikdy som sa so svojím manželom nehádala viac ako kedykoľvek predtým. Boli sme ako dve lode plaviace sa po mori uprostred v noci. Ale stretnete sa znova, sľubujem.

Takže neviem, ako to zvládam s 3 deťmi, a neviem, ako to zvládate s 1, ale faktom je, že to ZVLÁDAME a robíme to dobre.

Ste úžasná. Cez slzy, okakané plienky, prvé kroky, ste úžasná. Nikdy to nespochybňujte, pretože tie malé šidlá to nikdy nerobia. Pre nich ste úžasná. Ste pre nich všetkým.”

Zdroj: faithit.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vyčerpaná matka načrtla reálnu skúsenosť o tom, ako vyzerá materstvo bez ružových okuliarov”