Žena bola celý život šikanovaná za jej vzhľad, no bráni sa optimizmom

Lizzie Velasquezová, ktorá sa narodila so vzácnym genetickým ochorením, bola zvolená za najškaredšiu ženu na svete. V živote to nemala ľahké, pretože zažila šikanu zo strany svojich rovesníkov ale aj náhodných ľudí a tento „titul“ získala po tom, čo sa pred pár rokmi objavila v televíznej šou. Krutí ľudia zosmiešňovali jej vzhľad prostredníctvom zverejnenia jej fotografií.

Lizzie je neuveriteľne odvážna mladá žena, ktorá nikdy nedovolí, aby ju jej vzhľad definoval ako osobu. Namiesto toho, aby sa ľutovala, postavila sa proti svetu a bránila sa neskutočným optimizmom.

Našťastie sa narodila v rodine, kde jej bola daná všetka láska. Jej starostliví rodičia ju naučili milovať samú seba, pretože skutočná krása je to, čo je vo vnútri každého človeka. Jej mama a otec ju veľmi podporovali a je vďačná, že ich má vo svojom živote.

V rozhovore na svoje detstvo spomínala: „Pre moju rodinu som bola len Lizzie. Pre 5-ročné dieťa to bola veľká facka od reality. Ostatné deti sa ma báli, ukazovali na mňa, nechceli so mnou sedieť. Nevedela som to spracovať. Nič som im neurobila, tak prečo sa mi to stalo? Neodvážila som sa to nikomu povedať.

„Nakoniec som to povedala rodičom a oni povedali: ‚Nie je s tebou nič zlé, len si menšia ako ostatné deti. Si krásna a múdra a dokážeš čokoľvek.‘“

Teraz je známa ako hrdinka bojujúca proti šikanovaniu, ktorá ovplyvňuje životy ľudí. Lizzie, si jediná svojho druhu!

 

Zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena bola celý život šikanovaná za jej vzhľad, no bráni sa optimizmom”